Поспішаю поділитися з вами ще одним рецептом на зиму. Класичний рецепт маринаду підходить для будь-якого маринування. З ним можна закривати асорті з огірків та помідорів.
Помідори на зиму я готую по-різному, постійно експериментую, у пошуках “золотого рецепту”. Рецепти з оцтом входять до моєї колекції і займають у ній більшу частину, скоріше тому, що я зберігаю всі заготовки вдома (у квартирі).
Інгредієнти:
- 1 літр води
- 1 ст. л. солі
- 3 ст.л. цукрового піску
- 1 ст. л., столового оцту 9% або 1 ч.л. есенції
- 3 зубчики часнику
- 1 парасолька кропу
- 2 суцвіття гвоздики
- 3-5 горошин запашного перцю
- кілька шматочків болгарського перцю (хто любить гостріше можна додати чилі
- по листочку вишні та смородини
- лавровий лист, хрін, чорний перець та інші спеції – за смаком.
Приготування:
- Насамперед, я сортую зібраний урожай. Щільні, середні та красиві плоди відкладаю для маринування. Ті, що браковані чи великі, прибираю на салати, засмажку, аджику чи сік.
- Промиваю та обсушую вибрані помідори. Далі ножем, вилкою або зубочисткою роблю 4-5 проколів у твердому місці кріплення плодоніжки. Розклала спеції та помідори в банки.
Це, щоб шкірка помідорів не луснула, у процесі заливання киплячим маринадом. Та й розсіл швидше проникає всередину помідорів і просочує м’якоть.
- Далі в каструлю вливаю воду, додаю сіль та цукор, перемішую, щоб інгредієнти повністю розчинилися у воді. Потім додаю вогонь на повну і чекаю на закипання. Як тільки вода почне активно вирувати, конфорку вимикаю. В одержаний розсіл додаю оцет.
Якщо додаватимете замість оцту 9% есенцію, то не додавайте її в маринад, а додайте у банку, безпосередньо перед закаткою.
- Розливаю гарячий маринад у заготовки.
- Далі або одночасно консервую, якщо я попередньо їх заливала кип’ятком (залила вперше кип’ятком, злила воду з банок назад в каструлю і знову закип’ятила – додала оцет і розлила по банках). Закриваю кришками і відправляю “під шубу” для природної стерилізації.
- Або ставлю банки на стерилізацію, потім дістаю їх, закриваю кришками і після повного остигання прибираю на зиму.
Якщо раптом, на ваші відчуття, розсолу не вистачає солодкості, то ви самостійно можете змінити рецепт. Так як, вірно помічено, що у всіх смаки різні, комусь і 5 ложок цукру буде несолодко. Тому, якщо вас не влаштувала рецептура, почніть із 1 ст.л. солі та цукру на літр води. Розмішали та спробували. Бракує солодкості, додали ще ложку цукру. І так поки смак розсолу вас не задовольнить.
А я, дякую вам за увагу і бажаю вам всього найкращого! Готуйте із задоволенням!