Компот із полуниці на зиму. Смачний та святковий напій

Сьогодні полуницю використовуємо для приготування смачного та ароматного компоту, який нагадає про літо та подарує гарний настрій. Готуємо компот із полуниці на зиму.

Такий напій без особливих зусиль можна приготувати в домашніх умовах навіть у тому випадку, якщо раніше ніколи консервацією не займалися. Все справді легко і просто.

Розрахунок товарів дано на одну трилітрову банку:

 • Полуниця – 600 г
 • Цукровий пісок – 500 г
 • Лимонна кислота – 1/3 ч. л

Приготування:

 1. Ягоду перебираємо. Зіпсовану не замислюючись викидаємо. Прим’яту використовуємо для джему чи пастили. Відібрану полуницю акуратно перекладаємо в друшляк. У посудину великого розміру набираємо холодну воду, в неї опускаємо друшляк з ягодою і даємо кілька хвилин полуниці поплавати, щоб пісок опустився на дно. Ягоду легко притоплюємо руками.
 2. Плодоніжку видаляємо тільки з чистої полуниці, інакше ягода вбере велику кількість води та просто розкисне.
 3. Далі готуємо тару для компоту. Банки необхідно простерилізувати будь-яким звичним та доступним способом. Металеві кришки обов’язково кип’ятимо не менше 5 хвилин.
 4. Чисту підготовлену ягоду розкладаємо у банки.
 5. В окремому посуді кип’ятимо очищену воду. Кип’ятком заливаємо ягоди в банку і залишаємо хвилин на 15 прогріватися. Щоб тепло менше витрачалося, банки можна вкрити ковдрою чи пледом. Таким чином, триває процес стерилізації.
 6. Далі зливаємо воду із банки в каструлю. Вона вже досить забарвлена. Насипаємо цукровий пісок та додаємо лимонну кислоту. Доводимо до кипіння і варимо приблизно одну-дві хвилини.
 7. Готовий полуничний сироп відправляємо назад у банку з ягодою. Відразу ж закриваємо металевими кришками за допомогою спеціального ключа або гвинтовими кришками.
 8. Перевертаємо дном догори банки, накриваємо їх пледом чи ковдрою і даємо повністю самостійно охолонути. Далі переносимо консервацію у прохолодне місце (підвал чи льох) на тривале зберігання.

Компот із полуниці на зиму готовий! Ось такий незвичайний та смачний полуничний напій на зиму у нас вийшов.

Смачного!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал