Як приготувати справжню і дуже смачну домашню ковбасу: всі секрети і тонкощі процесу, впорається будь-хто (а результат приголомшливий)

Приголомшлива домашня ковбаса з яловичини з жирком! Всі секрети і тонкощі процесу на домашній кухні, будь-хто впорається!

Домашня ковбаса ні з чим не зрівняється! Ти повністю впевнений і знаєш, що всередині, вибираєш гарне м’ясо і за спеціями тільки те, що потрібно і нічого зайвого! У приготуванні є нюанси, але в цілому все досить просто і не клопітко.

Сьогодні поділюся своїм досвідом, розповім всі деталі і ви зрозумієте, що домашня ковбаска це не тільки смачно, але і досить просто.

Інгредієнти:

  • Яловичина – 1 кг.
  • Сало – 100 г.
  • Сіль кухонна – 10 г.
  • Сіль нітритна – 10 г. (можете не класти за бажанням, але вона дає гарний колір і в малій кількості не шкідлива)
  • Сушений часник – 1 ч. л.
  • Гострий червоний перець – 1/3 ч. л.
  • Мускатний горіх – 1/3 ч. л.
  • Чорний перець – 0,5 ч. л.

Приготування:

1. Охолоджене м’ясо нарізаємо, пропускаємо через м’ясорубку, всипаємо нітритну сіль, кухонну сіль, сушений часник, гострий червоний перець, чорний мелений перець і дрібку мускатного горіха. Ретельно вимішуємо фарш до появи білкових ниток, це займає близько 5 хвилин.

Важливо, щоб ножі у м’ясорубки були гострі і вона саме різала, а не тиснула м’ясо.

2. До фаршу додаємо дрібно нарізане сире сало, ретельно перемішуємо і відбиваємо 3-4 рази.

Нарізати сало можна і дрібніше, як вам більше подобається. У такій ковбасі нам подобається саме великий жирок.

3. Оболонку я використовую натуральну свинячу. Її необхідно попередньо замочити хвилин на 30, а потім ретельно промити всередині під проточною водою.

4. Набиваємо оболонку фаршем за допомогою м’ясорубки. Якщо м’ясорубки немає – не біда, можна зробити це за допомогою звичайного кондитерського мішка або навіть пакета ніяких труднощів це не складе.

Дуже важливо, щоб температура фаршу в момент роботи не перевищувала 12 градусів. Саме тому м’ясо спочатку беремо охолоджене, а краще, як і писала, трохи потримати його в морозилці.

5. Після набивання як слід ущільнюємо руками, щоб всередині не залишалося пустот, випускаємо повітря “погладжуючими” рухами, зав’язуємо батон з обох сторін, робимо кілька проколів звичайною голкою і прибираємо ковбасу “дозрівати” в холодильник на 10-18 годин.

6. Після дозрівання дістаємо, вставляємо термощуп в середину батона.

7. Відправляємо ковбасу з термощупом в розігріту до 60 градусів духовку в режимі конвекції. Далі слід три етапи термообробки: на першому при температурі 60 градусів в духовці, необхідно досягти 45 градусів всередині батона.
Потім збільшуємо температуру до 80 градусів в духовці і добиваємося 65 градусів всередині. Як тільки ковбаса всередині досягне 65 градусів, вливаємо окріп в піддон духовки і чекаємо, коли температура всередині батона досягне 70 градусів.

На всю термообробку в цілому йде близько 2 годин.

8. Після термообробки охолоджуємо батони в крижаній воді, або тримаємо кілька хвилин під струменем холодної води, потім прибираємо в холодильник до повного охолодження, приблизно на 4 години.

Незважаючи на велику кількість кроків, все досить просто! А результат, поза всякими сумнівами, вартує всіх праць!

Колір, приємний ковбасний аромат і текстура нічим не поступаються магазинній ковбасі, а ось смак домашньої ковбаски ні з чим не порівняти! Перший раз, можливо, буде важкувато, але вже на другий ви зрозумієте, що все максимально просто. Зручно робити відразу побільше, ми готуємо відразу 7-8 батонів, як на фото. З’їдається все дуже швидко, але воно і зрозуміло, ковбаса виходить приголомшлива!

Якщо хочете справжньої смачної ковбаси, я рекомендую пробувати. Найближчим часом на каналі опублікую ще кілька рецептів домашніх ковбас, в тому числі і більш прості для приготування, без конвекції і термощупа.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал