Якщо помідорів не просто багато, а дуже багато, зробіть із них томатний домашній сік

Можна готувати без солі та цукру, можна зі спеціями, як захочете, так і буде. Головне, ніяких шкурок і насіння в готовому томатному соку! У томатний сік можна пустити всю некондицію – тріснуті, напів зіпсовані, дуже великі, або навпаки, всю дрібницю значення не має.

І останній бонус: для приготування соку потрібні будуть лише помідори, банки та кришки. Можна додати гвоздичку-запашний перчик, але не обов’язково.

Приготування:

  1. Помідори миємо, прибираємо тріщини, зіпсовані місця. Ріжемо на часточки, навіть якщо це дрібниця типу чері – так сировина швидше розвариться і дасть сік.
  2. Укладаємо підготовлені помідори в ємність, де їх розварюватимемо. Зазвичай це каструля, якщо антипригарна – взагалі добре.
  3. Ставимо каструлю на газ, чекаємо, доки помідори закиплять, помішуючи. Варимо помідори хвилин 15, за цей час вони добре розваряться, дадуть сік і в ньому плаватимуть.
  4. Знімаємо каструлю з вогню, готуємо іншу ємність – під сік. На неї встановлюємо сито та швидко перетираємо через сито помідори. У каструлю йдуть м’якоть і сік, в ситі залишаються насіння і шкірка – це відходи, їх слід викинути. На цьому етапі можете додати сіль та цукор на свій смак.
  5. Каструлю із соком ставимо знову на газ, доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь до мінімуму; кип’ятити сік з м’якоттю півгодини, знімаючи по ходу справи пінку.
  6. Поки сік кипить, підготовлюємо банки. Якщо ви любите, можете додати в кожну банку по парі горошин запашного та чорного перцю, по лавровому листочку та по парі штучок гвоздики. Я так не роблю. Після залишиться лише залити спеції киплячим соком.
  7. Розливаємо киплячий сік по банках і відразу ж закриваємо кришками. Щоб додатково простерилізувати банки та кришки, перевертаємо закручені заготівлі догори дном і в такому вигляді даємо охолонути.

Сік готовий! Можна зберігати при кімнатній температурі – нічого йому не буде.

Смачного!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал