Вишневе варення “Вишня у шоколаді”: найвдаліший і найсмачніший рецепт на зиму

Вишневе варення “Вишня у шоколаді”: найвдаліший і найсмачніший рецепт на зимуВишневе варення “Вишня у шоколаді”

Вишневе варення з шоколадом – як чудовий самостійний десерт, начинка для булочок та тортів ідеально до млинців та оладок.

Класичне поєднання вишні, шоколаду та алкоголю в рецепті цього варення дозволяє використовувати його в різній якості. Можна їсти його просто так із чаєм чи кавою замість цукерок “вишня в шоколаді” або намазувати на хліб, млинці, оладки чи панкейки. А ще воно чудово підходить як фруктова начинка в здобні булочки, круасани і торти.

Смак вишні та шоколаду у цього варення виходить досить насичений. Досить солодкий із невеликою кислинкою. Якщо вам подобаються ніжніші і менш концентровані смаки – вишню у варення можна замінити на черешню.

З черешнею смак та консистенція у варення – інші. За консистенцією воно густіше — у черешні все-таки менше води, ніж у вишні. А смак менш фруктовий – виражений шоколадний. Варення стає вже не вишневим або черешневим із шоколадом, а навпаки – шоколадним із черешнею, де шоколад панує.

Інгредієнти:

На 1 кг вимитої, обсушеної та очищеної від кісточок вишні (або черешні)

  • 600 г цукру
  • 100 г гіркого шоколаду (дрібно покришити)
  • 50 г коньяку
  • 1 ст. л. хорошого какао

Дуже важливо вибрати смачний, якісний шоколад та хороший какао-порошок, вони впливають смак.

Приготування:

Вишню змішати із цукром і залишити на годину.

Періодично помішуючи, довести вишню на середньо сильному вогні до кипіння.

Зняти пінку та зменшити вогонь до невеликого. Варити при слабкому кипінні 40 хв. Пінку знімати. Періодично помішувати.

Какао змішати з коньяком.

Через 40 хвилин від початку кипіння додати у варення дрібно поламаний шоколад. Слідом – какао, змішане з коньяком.

Інтенсивно розмішати. Ледве збільшити вогонь. Довести до кипіння та варити, помішуючи, ще 10 хвилин. Не давати варенню сильно кипіти.

Мити банки простерилізувати в духовці при 100-110 ° С доти, поки вся рідина з кришок і банок не випарується або зручним для Вас способом.

Готове гаряче варення розлити в банки, закрутити кришки, залишити остигати.

Зберігати у сухому прохолодному місці, наприклад, у холодильнику.

Вже наступного дня варення в холодильнику загусне і його можна їсти.

Але особливо смачно воно пізно восени або взимку. Спочатку рідке, в холодильнику воно поступово загусне і стабілізується. Через 1-2 дні в холодильнику варення вже значно густіше, ніж те, що розливалося по банках, а до листопада стає зовсім густим.

Рекомендації до рецепту:

Для цього варення дуже важливими є якісні інгредієнти. Тут і ягоди, і какао, і шоколад впливають на смак. Тому, якщо хочете смачне варення, то шоколад і какао вибирайте якісні та смачні, а вишню/черешню – того смаку, якому віддаєте перевагу. І в будь-якому випадку — м’ясисту, не рідку.

Єдине, на чому можна заощадити — це коньяк. Спирт у цьому варенні випаровується, а сам коньяк потрібний виключно для смаку. Тому підійде будь-який недорогий.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар