В’ялена вишня в домашніх умовах: смачна та корисна ягода, яку ми заготуємо на зиму (плюс рецепт вишневого соку і сиропу)

В’ялена вишня в домашніх умовах

Ось як тільки ви дізнаєтеся (якщо досі не знаєте), яка корисна вишня, навіть у самих лінивих господинь (якщо такі є, з’явиться бажання заготовити цю чудову ягідку. Адже вона здатна суттєво вплинути на здоров’я людини.

Дослідження показують, що вишня захищає від серцево-судинних, ракових, діабетичних захворювань, може зупинити запальний процес. Та й просто вона дуже смачна.

Можна, звичайно ж, скептично поставитися до всіх корисностей. А можна повірити і приготувати масу смакоти їз цієї чудової і корисної ягідки. І до випічки додати, і в сирники, і в десерти, і в маринади, і так з’їсти.

Вишня корисна і смачна в будь-якому вигляді (компоти, варення, джеми), а ось про в’ялену – окрему розмову. Термічно її не обробляють, а це означає, що в ній особливо зберігаються всі лікувальні та поживні властивості, як у свіжій.

Інгредієнти:

  • Вишня без кісточки 1 кг;
  • Цукор 400 г.

Приготування:

Як завжди, починаємо з підготовки ягоди. Вишню перебираємо та видаляємо гнилі, гілочки, листочки, комах. Перекладаємо ягоди в просторий друшляк і добре обполіскуємо під проточною водою. Даємо трохи часу, щоб вся вода стекла та вишня злегка підсохла.

Пропорції в рецепті вказані на 1 кг вже очищеної (без кісточок) вишні. Я сьогодні починаю готувати в’ялену вишню з 3 кг очищеної ягоди. Відповідно і цукру візьму втричі більше.
Далі видаляємо кісточки будь-яким доступним способом.

Очищену вишню перекладаємо в друшляк і залишаємо на годину-другу, щоб весь сік максимально стік.

Не забуваємо під друшляк поставити якийсь посуд, щоб ні краплі соку не втратити.
Години через 2 зливаємо сік у банку, вийшов майже 1 літр абсолютно натурального вишневого соку. Ягоди злегка віджимаємо. Але робимо це дуже акуратно, щоб вишню сильно не пошкодити.

Засипаємо вишню необхідною кількістю цукру.

Так як у мене спочатку було 3 кг очищених ягід, я насипала 1,2 кг цукрового піску.
Дуже акуратно досить широкою дерев’яною лопаткою перемішуємо цукор із вишнею. Залишаємо плоди години на 3. За цей час бажано 4 рази добре перемішати, щоб цукор розчинився максимально, а вишня виділила сік.

Поки вишня «відпочиває» у цукрі, займемося зцідженим соком. Виливаємо його в каструлю, додаємо 100-150 г цукру (це залежить від кислоти ягоди) та доводимо до кипіння. Сік, що закипів, проварюємо буквально 1 хвилинку і заливаємо в попередньо стерилізовану літрову банку, накриваємо кришкою (заздалегідь прокип’ятивши її 5 хвилин) і закручуємо. Перевертаємо дном нагору і ставимо на кришку, укутуємо і залишаємо остигати.

Вишневий сік

З такого соку можна приготувати, коли це буде потрібно, компот, мармелад, морс, лимонад, кисіль або просто випити, підсолодивши.

Через 3 години ягода пустила дуже багато соку, цукор практично повністю розчинився.

Шумівкою вибираємо ягоди в іншу каструлю. Намагаємось максимально відокремити вишню від сиропу. Можна відкинути на друшляк і дати трохи часу, щоб він повністю стік.

Сироп без вишні відправляємо на плиту та доводимо до кипіння.

Закипілим сиропом заливаємо ягоду і залишаємо до охолодження при кімнатній температурі.

Годин через 6-7 вишню, що повністю остигнула, знову виловлюємо шумівкою в інший посуд.

 

Сироп знову відправляємо на плиту та доводимо до кипіння.

Закипілий сироп виливаємо у вишню і знову залишаємо до повного самостійного охолодження.

Таку процедуру повторюємо і втретє.

Коли вишня в сиропі повністю охолоне втретє, перекладаємо її в друшляк і даємо стекти сиропу максимум. Ягоду бажано навіть трохи віджати. Залишаємо вишню на кілька годин (можна навіть на ніч).

Ось так виглядає вишня, добре відціджена та готова до сушіння.

А це повністю зціджений сироп. Його ми також пустимо у справу. Діємо практично за запланованим сценарієм. Банки стерилізуємо, кришки кип’ятимо. Сироп відправляємо на плиту та доводимо до кипіння. Заливаємо сироп у підготовлені ємності, укупорюємо, перевертаємо, остуджуємо та відправляємо на зберігання.

Тепер починаємо викладати ягідки на круглі секції електросушарки таким чином, щоб вони не стикалися один з одним. Так тепле повітря краще циркулюватиме і вишня швидше висохне.

Ось так розкладено вишеньки та складено всі п’ять секцій. Запускаємо сушарку та виставляємо температуру 55-60 градусів. У процесі сушіння секції кілька разів між собою міняємо місцями.

Ось так виглядає в’ялена вишня. Ягідки гнучкі, м’які, еластичні, пружні як родзинки та сік не виділяють. Розкладаємо всі секції окремо і даємо вишні повністю охолонути. Далі складаємо ягоди у контейнер і відправляємо на заморожування.

Отже, з 3 кг ягід та 1,2 кг цукру в результаті нехитрих дій у мене вийшов 1 літр ягідного соку, 1,5 літра вишневого сиропу (3 банки по 0,5 літра) та 900 г в’яленої вишні.

Вишневий сік, в’ялена вишня та вишневий сироп

В’ялена вишня готова! Тепер можна пекти улюблену випічку з додаванням ягоди.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал