Пам’ятаю, раніше бабуся, мама завжди робили глазур для пасок на білках. Інших рецептів не знали. Та й скільки пригощали на Великдень пасками, у всіх була глазур тільки така. У багатьох в ті часи ще й міксерів не було, і збивали її ручним вінчиком — ох, і трудомістка справа.
Але часи змінилися, і сьогодні існують різні варіанти глазурі для пасок, в тому числі і зовсім без яєць.
Сьогодні поділюся з вами рецептом глазурі на желатині. У мене це — один з найулюбленіших варіантів. Особливість глазурі в тому, що вона виходить білосніжна, плотненька, глянцева. Вона не розсихається, не тріскається, не кришиться і не липне. Застигає теж дуже швидко.
Якщо ви ще не пробували такий варіант, дуже рекомендую. Єдиний мінус — без міксера її не зробити.
Інгредієнти:
- ✔ Желатин ( у мене швидкорозчинний ) — 5 г.
- ✔ Вода для розведення желатину — 30-40 мл.
- ✔ Цукор — 60 г.
- ✔ Вода — 3 ст. л.
- ✔ Щіпка любові і гарного настрою ( обов’язково ).
Приготування:
✅ Желатин розводимо в холодній воді. Якщо ви використовуєте звичайний, а не швидкорозчинний желатин, то розводите його заздалегідь за кілька годин.
✅ В зручний посуд ( у мене невеликий ківш ) з товстим дном всипаємо цукор, вливаємо воду і ставимо на повільний вогонь.
✅ Варимо сироп — постійно помішуємо масу, щоб цукор повністю розплавився. Поступова маса стане прозорою і в’язкою. Сильно згущувати і доводити її до стану потемніння не потрібно – як тільки цукор повністю розплавитися, готове.
✅ Переливаємо сироп в ємність, зручну для збивання. Даємо сиропу трохи охолонути і додаємо до нього розпущений желатин. Поки желатин буде стояти і набухати в воді, він застигне, тому розпускаємо його до рідкого стану в мікрохвильовці ( 10-20 сек ) або на водяній бані. За бажанням можна додати в глазур ароматизатор або чайну ложку лимонного соку.
✅ Починаємо збивати масу міксером до пишної, білої, стійкої піни. На це може знадобитися деякий час. Скільки саме, сказати важко — все залежить від потужності міксера, а також від якості желатину. В середньому на збивання може піти від 6-7 до 15 хвилин.
ВАЖЛИВО! По-перше, цю глазур треба наносити на охололі пасочки. По-друге, її не можна зберігати, вона швидко застигає, тому робимо її безпосередньо перед тим, як плануємо покривати нею пасочки.
✅ Як тільки піна стане густою, зі стійкими піками, швидко наносимо її на пасочки. За бажанням робимо присипку і насолоджуємося красою.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!