Щороку повторюю щонайменше по 10 банок: смажені кабачки на зиму

Проста та неймовірно смачна заготівля з улюблених кабачків! Готується дуже просто, а з’їдається завжди із задоволенням!

Банок 10 консервую мінімум, і ніколи не залишається навіть до весни! Баночку з такою закускою можна подати і на святкове гуляння, дуже до речі доведеться, та й смачно-смачно виходить!

Нам знадобиться на 2 баночки по 0,72 л.

 • Кабачки – 2 кг.
 • Часник – 8-9 зубчиків
 • Зелень: петрушка, кріп
 • Соняшникова олія для смаження
 • Оцет 9% – 0,5 ст. на кожну банку
 • Сіль

Приготування:

 1. Кабачки нарізаємо кружечками і солимо з обох боків. Якщо шкірка місцями брудна, обов’язково очищаємо такі місця за допомогою овочечистки.
 2. Обсмажуємо на олії до готовності та золотистості. Не забуваємо прибрати надлишки олії за допомогою паперових рушників.
 3. У чисті баночки укладаємо зелень петрушки, кропу та дрібно нарізаний часник.
 4. Максимально щільно укладаємо кабачки, потім повторюємо шари знову: зелень, часник та знову кабачки. У процесі утрамбовування виділятиметься сік, який повинен покрити усі кабачки. Для ущільнення і використовувала звичайну качалку.
 5. Накриваємо кришками, дно каструлі застеляємо марлею або рушником, ставимо банки, заливаємо водою до плічок і стерилізуємо з моменту закипання 30 хвилин.
 6. Після стерилізації вливаємо 9% оцет, щільно закручуємо кришками, перевертаємо дном вгору, укутуємо в ковдру або рушник і залишаємо до охолодження.

Зберігати баночки потрібно лише у прохолодному місці! В ідеалі це льох чи холодильник.

Дуже проста в приготуванні, але яка смачна заготовочка! Взимку найсмачніше – це подати з картоплею чи улюбленим м’ясом, ммм!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал