Восени такі баклажани заготовлюю на зиму. Я, розповідаю, як я роблю цю диво-закуску.
Інгредієнти:
- Помідори – 5 – 6 кг
- Баклажани – 3 кг
- Перець болгарський – 1,5 кг.
- Морква – 6 шт.
- Часник – 6 шт.
- Олія – 1,5 ст.
- Оцет 9 % – 1 / 2 ст.
- Сіль – 2 ст. л
- Цукор – 1 ст. л
- Петрушка – 1 пучок
Рецептура розрахована на 3 кг баклажан. У мене всього-то було їх 600-700 г. Тому я взяла тільки третю частину всіх продуктів.
Приготування:
Почала я з баклажанів. Я їх помила, відрізала плодоніжки. Ті, у яких вид був не дуже привабливий, почистила. Нарізала їх великими кубиками.
Потім залила шматочки холодною водою. Додала трохи солі. Залишила їх в підсоленому розчині приблизно на 30-40 хвилин.
Перебуваючи в солоній рідині, баклажан позбавляється від гіркоти. Для скибочок і шматочків досить 30 хвилин перебування у воді, для цілих плодів необхідно 2 години. Після вимочування овоч необхідно промити проточною водою.
Помідори нарізала четвертинками, помістила в стакан і подрібнила їх за допомогою блендера. Вилила томатну масу в каструлю. На середньому вогні доводжу до кипіння.
Моркву натерла на великій терці. Як тільки суміш закипить, даю їй трохи побурлити і висипаю в каструлю нашатковану морквину. Вона додасть яскравості і насиченості.
А слідом за нею кладу сіль, цукор, вливаємо олію і оцет. Все гарненько перемішую. На середньому вогні доводжу до кипіння. Потім знижую рівень вогню. І на повільному вогні варю 15-20 хвилин.
Оцет додається тільки в тому випадку, якщо ви вирішили заготовити таку закуску на зиму.
Через 20 хвилин наша основа готова. Вона вже має приємний маринадний кисло-солено-солодкий смак. Думаю, що в ній овочі будуть відчувати себе чудово.
Зливаю з баклажан воду. Промиваю їх під проточною холодною водою. Додаю до загальної киплячої маси. Все перемішую. Накриваю кришкою. Чекаю, коли суміш закипить. Після закипання варю на повільному вогні 30-40 хвилин, періодично помішуючи вміст каструлі.
Болгарський перець ріжу великою соломкою. Часник нарізала дрібними шматочками. Зелень петрушки порубала ножем.
Через 40 хвилин закладаю нарізаний перець, часник і петрушку. Все гарненько перемішую. На повільному вогні під кришкою доводжу до кипіння. З початку кипіння варю 25-30 хвилин. І не забуваю кілька разів помішувати, щоб не підгоріло.
Ось вся овочева маса дійшла до повної готовності. Охолонувші овочі вже можна подавати до столу. Особливо, якщо вони без оцту.
Ну, а на зиму я баклажани закручую в банки. Гарячим варивом наповнюю заздалегідь простерилізовані банки до самого верху. Накриваю прокип’яченими кришками і закручую.
Закручені банки перевертаю кришками вниз. Накриваю їх теплим махровим рушником. Так би мовити, утепляю. У такому вигляді вони простоять до повного охолодження.
Смачна закуска вийшла. Густа, яскрава, з шматочками баклажана і перцю, та ще з часничком. Дуже приємна і пікантна на смак, гостренька, з невеликою кислинкою. Чесно кажучи, я поклала цю овочеву масу на чорний хліб і з великим задоволенням з’їла.
А як ви тушкуйте баклажани в томаті з овочами? А на зиму робите таку заготівлю? Пишіть в коментарях.
Якщо рецепт сподобався, ставте лайк. Діліться з друзями в соцмережах.