Останнім часом, на просторах інтернету, просто якась скажена популяризація різних хімічних добрив для рослин і “море” негативних висловлювань про користь натуральних підживлень. Вони і не дієві, і шкідливі, і ніякого від них ефекту. Що відбувається?
Дріжджовими підживленнями рослин багато городників користуються вже давно і не я придумала ці рецепти, але мені подобається ними користуватися, а головне, це подобається моїм рослинам. Сьогодні зробила підживлення розсади “бражкою” і вирішила розібратися разом з Вами, як же все-таки дріжджі діють на рослини і якщо від них ефект?!
Деякі автори в один голос кричать: рослини не харчуються дріжджами!!!
Це вірно, вони беруть все необхідне з грунту, причому, всі речовини повинні бути в легкозасвоюваній формі. І саме дріжджі, потрапляючи в грунт, прискорюють розкладання органіки з виділенням азоту і фосфору, яка і служить джерелом необхідних рослинам елементів і завдяки їм перетворюється в цінне і доступне харчування.
Що таке дріжджі?
Це живі мікроорганізми – одноклітинні гриби, які в сприятливому середовищі щось їдять, виробляють, тобто, живуть. Потрапляючи в землю, вони підсилюють активність корисних мікроорганізмів, що живуть в ній, покращують і оживляють ґрунтову мікрофлору. Яка, в свою чергу, допомагає рослинам легше засвоювати корисні речовини, покращує структуру грунту, живить коріння і підсилює ріст рослин.
У складі дріжджів присутні білки, мінеральні речовини, органічне залізо, більше 10 % маси складають незамінні амінокислоти, що також благотворно впливає на ріст і розвиток рослин. Дріжджове підживлення стимулює розвиток кореневої системи, а ми з Вами знаємо, що чим активніше йде приріст коренів, тим краще розвивається надземна частина рослин.
Тому відмовлятися від дріжджового підживлення не варто, треба лише грамотно навчитися їх застосовувати і тоді ефект не змусить себе чекати.
Що варто знати про дріжджове підживленя?
- Дріжджові грибки “працюють” тільки в теплому середовищі – грунт повинен прогрітися до +15 … + 18 градусів. При приготуванні розчину використовуйте теплу воду. Підживлення проводимо в сонячну погоду, щоб домогтися максимального ефекту.
- Щоб дріжджовим мікроорганізмам було чим “харчуватися”, регулярно вносите в грунт перегній, компост і ін. органіку.
- Застосовуйте дріжджове підживлення тільки після рясного поливу (втім, як і всі інші), щоб не допустити опіку коренів.
- Не захоплюйтеся цими підживленнями, щоб не допустити перегодівлі рослин – один раз підживили розсаду за 2 – 3 тижні до висадки, другий раз – через 10-12 днів після висадки, Коли розсада приживеться на новому місці. В кінці червня – початку липня підживлюємо рослини “бальзамом”, до складу якого теж входять дріжджі.
- Так як дріжджові грибки поглинають в процесі своєї “роботи” калій і кальцій, щоб підтримувати баланс, підживлюйте рослини золою, або додавайте її в дріжджовий розчин.
Підживити дріжджовим розчином можна будь-які городні рослини, але особливо такі підживлення люблять томати, огірки, перець, морква, суниця. Квіти відгукуються на таке смаколики пишним цвітінням.
Дріжджі – це відмінна заміна популярним останнім часом серед дачників ЕМ – препаратів. Але не секрет – ці препарати не дешеві, а ось дріжджі цілком доступні за ціною і корисні не тільки в кулінарії і дві-три пачки пекарських дріжджів не завдадуть шкоди Вашому бюджету.
Якщо сумніваєтеся, виберіть з розсади “піддослідних” – і спробуйте на них.
Результату не чекайте, а ось через 5 – 7 днів Ваші рослини буде не впізнати.
Найпростіший рецепт приготування розчину:
- 100 г пекарських дріжджів розвести в літрі теплої води, додати 2 – 3 ст. ложки цукру, дати 2 – 3 години постояти. Потім розводимо в 9 л води, ретельно перемішуємо і поливаємо рослини.
- Для молодої розсади, висадженої в грунт (перше підживлення через два тижні після висадки) – 0,5 л під корінь після рясного поливу.
А у Вас є свої рецепти? Описуйте свої результати і враження в коментарях.
Всього доброго!