Домашнє вино з варення
Сьогодні хочу розповісти і показати вам, як я роблю справжнє домашнє вино (не наливку і не настойку) з невикористаного варення. Вино виходить міцним, ароматним, смачним та корисним, тому що робиться без хімії з домашніх продуктів.
Нам знадобиться будь-яке варення я брала яблучне і сливове та апельсинове і навіть з кульбаб. З тернового варення вино виходить терпке. Навесні залишається багато торішнього варення і не знаєш куди його діти та викинути шкода і нові ягідки вже достигли.
- Підійде будь-яке варення тільки одна умова варення має бути без плісняви! Інакше всі витрати та зусилля даремно.
- Кількість варення теж не важливо, я беру на 3 літрову банку дві банки по 0.8 варення, кип’яченої та охолодженої води 1:1 додаю приблизно 70-100 грам цукру і жменю родзинок (УВАГА РОДЗИНКИ НЕ МИТИ!!! на ньому знаходяться винні дріжджі якщо змиєте то може не забродити).
- Ще добре почистити яблуко і додати шкірку, або потерти на тертці яблуко повністю.
Все розмішую. Ставлю в тепле та темне місце (у мене ящик кухні). Якщо є пил або мухи, краще накрити марлею (кришкою не закривайте потрібен доступ повітря).
Через 2-5 днів вино забродить і мезга підніметься вгору. З’являється піна та квасний запах. Не лякайтеся невеликих білих пухнастих горбків на поверхні. Це не пліснява, це дріжджі розпочинають свою роботу.
Час процідити. На фото до речі варення апельсинове та кульбабове.
Я мию банки з содою і добре споліскую водою. Можна будь-яку чисту оброблену содою та добре промиту тару.
Мезгу просто виймаю ложкою. Потім викидаю вона більше не потрібна.
Решту проціджують через кілька шарів марлі в підготовлені банки (можна в одну банку або в чисту каструлю … не принципово). Якщо є дрібні ягоди або волокна то можна процідити спочатку через сито а потім через марлю.
Проціджене вино повертаю до 3 літрової банки. Беру рукавичку нову чисту.
Роблю один прокол в одному з пальців рукавички для стравлювання повітря.
Одягаю рукавичку на банку. Ставлю банку у тепле темне місце на 2 місяці.
Через пару годин рукавичка наповниться газами від бродіння і буде приблизно 1 місяць. Далі рукавичка впаде (знімати її поки не можна!) Зі спущеною рукавичкою банка продовжує стояти приблизно ще один місяць, поки не посвітлішає вино. Осад повинен опуститися на дно, а вино має стати прозорим без каламуті.
Мутне вино має стати прозорим і має випасти осад. Не бовтайте банку, нехай вона стоїть нерухома.
Як тільки вино посвітлішає його потрібно злити дуже обережно, щоб не зачепити осад. Я це роблю за допомогою трубочки від крапельниці або можна купити в зоомагазині трубочку для акваріумів, ну або просто дуже акуратно злити, щоб осад не потрапив у пляшку.
Зливати можна в скляні або пластикові пляшки, головне щоб налити під шийку не залишаючи повітря (майже) і щільно закрити кришкою або пробкою. Забрати вино в холодне темне місце в холодильник або в підвал.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Якщо сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за поширення рецепту!