Мій улюблений рецепт пончиків: більш пишних просто не буває, обов’язково спробуйте

Готую дуже пишні, м’які дріжджові пончики. Саме цей рецепт пончиків знайшла не так давно, але закохалася в нього по повній!

Адже таке буває, знаходиш рецепт, готуєшся до нього, а в результаті… Нічого особливого! Або зовсім не те, на що розраховувала. А буває — виключно навпаки, як в цьому випадку — завжди готую, і радію результату.

Інгредієнти:

  • Куряче яйце 1 шт.
  • Молоко (тепле) 300 мл
  • Масло вершкове 60 – 70 г
  • Цукор 50 г
  • Дріжджі сухі (швидкорозчинні) 1,5 ч. л.
  • трохи ваніліна
  • Сіль на кінчику ножа
  • Борошно пшеничне 600 г
  • Олія 300 мл, для смаження пончиків

Приготування:

У миску розбиваємо яйце, додаємо цукор, сіль, ванілін і вінчиком або виделкою розтираємо.

Вливаємо тепле молоко ( не обов’язково його гріти, можна просто кімнатної температури ), розтоплене вершкове масло, перемішуємо.

Тепер частинами просіюємо пшеничне борошно, і з додаванням першої порції кладемо дріжджі. Але, дріжджі бувають різні — в цьому випадку використовую саме швидкорозчинні. Бувають просто сухі ( хлібопекарні ) дріжджі, їх потрібно спочатку як би “розбудити”, або активувати — просто додаємо спочатку в молоко, і чекаємо коли вони розчинятися. А далі все так же.

В результаті у вас повинно вийти м’яке, може бути злегка липне до рук тісто. Миску з тістом накриваємо бавовняним рушником і на якийсь час ставимо в тепле місце — воно повинно збільшитися в 2 рази, як мінімум.

Підійшло тісто ділимо на невеликі рівні шматочки округляємо їх, і… Тут лайфхак! Укладаємо ці шматочки на квадратні листочки пергаментного паперу, які потрібно добре посипати борошном або змастити олією. Для чого взагалі потрібні ці листочки? Чим менше ми будемо турбувати тісто, тим пишніше будуть пончики — а перед смаженням хочеш чи не хочеш, але пончики потрібно буде брати в руки, тісто при цьому буде приминатися, а іноді навіть може прилипнути до столу, тоді взагалі пончики деформуються. А тут береш шматочок пергаментного паперу разом з пончиком, і акуратно перевертаєш в розігріту олію. Краса!

Чекаємо, коли округлені шматочки збільшаться в обсязі ( хвилин через 10 – 15 ), робимо дірочки. Для цього, палець обмакуємо в борошно, акуратно протикає середину, і легкими круговими рухами розширюємо отвір.

Залишається тільки посмажити пончики. Обсмажуються в досить великій кількості олії, з двох сторін на середньому вогні. Причому дуже швидко!

Ціла гора ароматних, повітряних ще гарячих пончиків. Можна посипати їх цукровою пудрою або покрити шоколадною глазур’ю — це вже, хто як любить.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар