Готуємо Великодній львівський сирник в домашніх умовах: ця смакота не зрівняється ні з чим іншим

Традиційно на свято Воскресіння Христового ми готуємо великодні пасочки. Але крім традиційних пасок, які добре підходять до м’ясної нарізки, готується і щось солодке. Один з моїх улюблених видів випічки — великодній львівський сирник. Він ідеально виступає як десерт і порадує і вас, і гостей ніжним сирним смаком. Ділюся рецептом сирника на Великдень, адже свято ж не за горами!

Як готувати великодній львівський сирник

Великодній сирник по-львівськи — це щось особливе. Тут досить інгредієнтів, і процес приготування кропіткий. Але результат точно змусить вас приємно здивуватися!

Інгредієнти:

  • Сир 1 кг
  • Яйце 8 шт.
  • Цукор 200 г
  • Вершкове масло 200 г
  • Лимон 1 шт.
  • Сметана 5 ст. л.
  • Кукурудзяний крохмаль 4 ст. л.
  • Мак 150 г
  • Курага 100 г
  • Журавлина 100 г
  • Родзинки 50 г
  • Цукати 50 г
  • Чорний шоколад 100 г

Приготування:

Спочатку краще підготувати сухофрукти. Цукати заливаємо гарячою водою на 20 хвилин. Курагу, журавлину і родзинки — всього лише на 10 хвилин. Все проціджуємо, залишаємо відстоятися. Якщо шматочки цукатів і сухофруктів занадто великі, я їх ріжу на більш дрібні.

Від 200 грам вершкового масла відділяємо приблизно 50 – 60 грам і відкладаємо. Решта розтоплюємо — мені простіше робити це в мікрохвильовці — і даємо трохи охолонути при кімнатній температурі.

Натираємо цедру лимона. Врахуйте, тільки жовту частину шкірки, білий прошарок дасть гіркоту. З іншої частини лимона просто вичавлюємо сік.

Сир протираємо через сито, можна також подрібнити його до однорідної пастоподібної маси блендером.

Змішуємо сир з розтопленим маслом, 4 столовими ложками сметани ( 2 столові ложки відкладіть для помадки ), лимонним соком і цедрою. Найкраще це робити вже міксером.

Добре перемішавши масу, додаємо по одному яйцю, збиваючи. Обороти міксера зменшіть до мінімальних.

Туди ж додайте крохмаль, не перестаючи збивати. Маса повинна бути однорідною, без грудок. Ми залишаємо на 15 – 20 хвилин відстоятися.

Тепер беремо з цієї ж маси близько 6 – 7 столових ложок і змішуємо їх з перетертим маком. Я беру вже готову суміш в консервній банці — так простіше і зручніше. Але тоді треба регулювати солодкість, так як готова суміші зазвичай дуже солодкі.

В сирну масу, що залишилася додаємо цукати і сухофрукти, розподіляючи їх рівномірно.

Викладаємо в форму спочатку макову масу — вона вийде сухою і буде служити коржем. Зверху викладаємо сирну масу з цукатами і сухофруктами. Випікаємо близько години ( іноді виходить і трохи більше за часом ) при температурі 170 – 180 градусів.

Ну а ті інгредієнти, що я говорила відкладати, потрібні нам для помадки. Отже, у нас в залишку весь шоколад, близько 2 столових ложок сметани, 50 – 60 грам вершкового масла. Все змішуємо в сотейнику, розтоплюємо на невеликому вогні, щоб маса була однорідною.

Великодній львівський сирник дістаємо з духовки і даємо йому охолонути. Поливаємо помадкою і теж даємо застигнути. Можна відправити на деякий час в холодильник.

Це один з найсмачніших десертів і найулюбленіших моїми рідними і близькими, який я регулярно роблю на Великдень. Спробуйте і ви!

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал