Коли варите картоплю, не виливайте картопляний відвар. Замісити на ньому тісто для пиріжків і результат вас приємно здивує. До того ж тісто приготувати дуже просто. А я докладно розпишу, як це зробити.
У картопляному відварі багато крохмалю, тому пиріжки виходять смачні і довго не черствіють. Так готували ще наші бабусі.
Будемо готувати плоскі пиріжки з картоплею, хоча для начинки можна взяти капусту, яйце з зеленою цибулею, гриби, яблука, будь-яке густе повидло.
Отже, заздалегідь відварюємо картоплю в несолоній воді. Воду зливаємо. Ми залишаємо стакан відвару для тіста. Картоплю розминаємо в пюре. Додаємо сіль, спеції, нарізану цибулю.
Тут, як зазвичай, кому яка начинка подобається. Я в цей раз до пюре додала грибну ікру. А взагалі дуже люблю без цибулі, але додаю пристойну кількість червоного пекучого перцю. Любителям гострої їжі раджу.
Тісто замішуємо безопарним способом.
- Картопляний відвар – 1 стакан (250 гр),
- Борошно (в залежності від сорту) – 2 – 2,5 склянки, якщо в грамах, то 400 грам приблизно. Може знадобитися трохи більше, але тісто має бути м’яке, не забите. Воно спочатку липне до рук, але в процесі замісу і вистоювання липкість пройде.
- Сіль – 1⁄3 ч. л.,
- Цукор – 1 столова ложка (без верху),
- Дріжджі сухі – 1 чайна ложка (7 грам).
Приготування:
У стакан теплого відвару додаємо сіль, цукор, дріжджі, перемішуємо.
Порада 1. Не зайвим буде додати 1 столову ложку горілки. Тоді пиріжки при смаження вбере менше жиру. Але це не обов’язково.
Суміш вливаємо в просіяне борошно і замішуємо м’яке тісто. Змащуємо чашу олією, викладаємо в неї тісто, прикриваємо плівкою і ставимо в тепле місце для підйому приблизно на годину.
Порада 2. Дуже зручно тісто замішувати в хлібопічці.
У моїй я встановлюю режим “Піца”, і воно через 45 хвилин готове.
Далі тісто ще раз обминаємо, ділимо на рівні кульки, розгортаємо плоскі кружечки товщиною трохи більше сантиметра.
Порада 2. Працювати з тістом краще масляними руками на злегка змащеній олії поверхні, тобто без борошна, щоб тісто не забивалося борошном.
На кожен кружок викладаємо начинку, формуємо пиріжок.
Потім пиріжок треба розплющити, прим’яти обережно, щоб начинка не вилізла.
Зручно сформувати всі пиріжки, дати відлежатися хвилин 10, прикривши серветкою, щоб не обвітрювалися, а потім смажити. З цієї кількості інгредієнтів у мене виходить 18 пиріжків.
У сковороду наливаємо олію, і обсмажуємо пиріжки з обох сторін.
Пиріжки можна не розплющувати, смажити у фритюрі. Тоді вони будуть пишними, об’ємними. А плоскі пиріжки дуже схожі на ті, що раніше продавали на ринках, на ж/д станціях: дуже тонке тісто і багато начинки. Вони і на наступний день такі ж смачні, якщо прогріти під кришкою на сухій сковороді на невеликому вогні.
А якщо в тісто додати яйце і пару столових ложок олії, виходять прекрасні печені в духовці пиріжки.
Смачного!