Бабуся вчила, як правильно варити справжній ХОЛОДЕЦЬ: і чому не треба знімати жир

Бабуся вчила, як правильно варити справжній ХОЛОДЕЦЬ: і чому не треба знімати жирКолись я обожнювала, як моя бабуся готувала холодець, і завжди прислухалась до її повчань-порад, вона навчила, як приготувати справжній ХОЛОДЕЦЬ, а не заливне!

Варю завжди в ніч, в 12-літровій каструлі.

Рецепт холодцю моєї бабусі

Для хорошого желювання купую яловичі та/або свинячі ніжки, якось пробувала варити з цілої свинячої голови, можна з яловичих хвостів.

Для м’ясистості додаю три великі гомілки індички або шматок м’яса.

Заливаю копитця водою, даю добре закипіти, знімаю піну і томлю на “одиничці” 4-5 годин, додавши кілька цілих морквин і цибулини в шкірці.

Ближче до ночі моркву та цибулю викидаю, додаю сіль, перець горошком, лаврушку, м’ясну складову.

Даю закипіти, знову перемикаю на одиницю, накриваю кришкою і залишаю до ранку.

У мене гарна плита, каструля з товстим дном, кипіння проявляється двома “бульками” за хвилину, тому я сміливо йду спати на 6-8 годин.

Вранці насамперед вимикаю каструлю. Потім виловлюю м’ясо і кістки, що розвалилися в миску, для остигання і розбору.

Далі в лотки кладемо нарізане м’ясо, натертий часник, заливаємо процідженим бульйоном, перемішуємо і ставимо в холод застигати.

Жир я зразу НЕ знімаю, вже аж перед їжею, зараз він застигне зверху і “запечатає” холодець, чим продовжить його свіжість.

Ось, власне, всі премудрості моєї бабусі, і смак справжнього холодцю з дитинства, я пронесла до нині. Бабуся звичайно ж варила холодець в печі, але на жаль в мене такої розкоші зараз немає.

Готуйте із задоволенням і нехай все виходить, смачних приготувань Вам!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар