Желе з чорної смородини на зиму. Густе, ароматне і дуже смачне, цей рецепт перевірений роками

Якщо ви любите желе з червоної смородини, але ніколи не куштували з чорної, повірте, на вас чекає подив і гастрономічна чарівність. Адже в желе із чорної смородини (на відміну від червоної) крім смакових відчуттів є ще й аромат. Яскраво виражений 😇концентрований, чудовий аромат смородини. 🥰 І після цього перед вами стоятиме непростий вибір – якому желе віддати перевагу. А питання вирішується просто – і те, й інше. 🤣

Зміст

Желе з чорної смородини в домашніх умовах

Прекрасний топінг до вареників, сирників та паштету з курячої печінки.

Інгредієнти:

  • 1 кг чорної смородини
  • 800 г цукру

Приготування:

1) Підготуйте стерильні банки обсягом приблизно 150 мл та кришки до них.

2) Чорну смородину переберіть від гілочок та листя. Помийте в друшляку під проточною водою і залиште на деякий час, щоб стекла вода.

3) Перекладіть смородину в каструлю, в якій варитиметься желе. Відразу ж покладіть весь цукор, перемішайте.

4) Пробийте чорну смородину з цукром блендером до стану пюре і поставте на вогонь вище за середній. Помішуючи дерев’яною ложкою із довгою ручкою, доведіть до закипання.

5) Варіть желе із чорної смородини при активному кипінні 3 хвилини та зніміть з вогню.

Відразу ж протріть через сито. Поставте сито над іншою каструлею, щоб стікав сік для желе. Сік вже досить густий – пектин при активному кипінні швидко починає працювати, а його в смородині дуже багато.

6) Каструлю із соком ще раз поставте на вогонь вище середнього і при безперервному помішуванні довести до закипання. Варити 2 хвилини за активного кипіння. Все, желе готове.

7) Готове желе із чорної смородини, приготовлене вдома, розлити у стерилізовані баночки.

Не закриваючи кришками, повністю остудити. Желюватись десерт почне практично відразу, коли ви почнете розливати його в баночки. На поверхні утворюється плівочка – ознака желювання.

8)Повністю охололе желе закрити стерильними сухими кришками і поставити в сухе, прохолодне місце.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал