Вишня у власному соку на зиму: незмінна заготівля, яку роблю кожного року лише за цим рецептом

Вишня у власному соку на зиму

Колись давно вже не пам’ятаю, в якому саме джерелі прочитала цікаву інформацію. Усього 20 ягід вишні на день здатні заповнити в організмі нестачу аскорбінової кислоти, а ще діють як таблетка аспірину. Ну, чи не диво? Навіщо їсти хімію, якщо можна насолодитися неповторним смаком вишні і отримати задоволення? Тим більше, якщо й урожай дозволяє.

У плані приготування вишня досить невибаглива. І заготівлі з неї виходять просто чудові. І не важливо, що це – варення, компот, мармелад чи джем. Все смачно!

Вишня у власному соку виходить соковитою, ароматною, дуже смачною. Її можна використовувати для начинки в пироги та торти. А ось сік – відмінна основа для топінгу до млинців, сирників та панкейків.

Інгредієнти:

  • Вишня без кісточки – 550 г;
  • Цукор – 70 г.

Приготування:

Спочатку підготуємо саму вишню. Ягоду перебираємо, видаляючи плоди, що підгнили, листочки, гілочки. Далі вишню добре обполіскуємо під проточною водою, даємо час зайвій рідині стекти. Будь-яким зручним способом позбавляємося кісточок.

Тепер підготуємо скляну тару для вишні. Банки ретельно миємо за допомогою харчової соди, добре під проточною водою обполіскуємо їх і відправляємо стерилізуватись. Металеві або гвинтові кришки обов’язково близько 5 хвилин кип’ятимо.

Умовно вишню ділимо на три частини. Одну частину акуратно перекладаємо у стерильну банку.

Необхідну за рецептом кількість цукру також умовно поділяємо на три частини. Однією частиною засипаємо вишню у банку.

Відправляємо у банку другу частину вишні. Тепер ємність заповнена трохи вище половини.

Засипаємо у банку другу частину цукру.

Перекладаємо ягоду, що залишилася. Ложкою трохи утрамбовуємо. У банку також виливаємо сік, який виділила вишня. І засипаємо залишками цукру.

На дно каструлі укладаємо рушник та встановлюємо наповнені банки. Прикриваємо (НЕ закручуємо!) кришками. Заливаємо їх теплою водою до самих плічок і ставимо на вогонь. Після закипання зменшуємо нагрівання і стерилізуємо пів літрові банки 15 хвилин.

Через 15 хвилин банки акуратно дістаємо і відразу ж закручуємо. Ємності з вишнею перевертаємо дном вгору, укутуємо ковдрою чи іншим товстим покривалом. Залишаємо банки у такому стані на добу, щоб вони повністю охолонули. Тільки після повного остигання ємності можна виносити на тривале зберігання в прохолодне приміщення.

Вишня у власному соку на зиму готова! Такий десерт з підвищеною корисністю обов’язково має бути в арсеналі кожної господині.

Вишня у власному

КОРИСНІ ПОРАДИ:

  1. Для приготування вишні за цим рецептом краще використовувати плоди найбільшої стиглості. Вони будуть максимально соковитими. А це те, що нам потрібне.
    Ягоду вибираємо найбільшу.
  2. Вишня часто буває з одним недоліком. На момент збору чи покупки вона вже червива. Але з цією неприємністю легко впоратися, якщо замочити ягоду буквально на деякий час у слабкому солоному розчині.
  3. Стерилізувати банки можна будь-яким способом, який вам найбільш звичний. Можна використовувати мікрохвильову піч, духовку або гарну парову лазню. Я вже багато років користуюсь останнім способом. Може, це якось старомодно, але мені зручно поставити на плиту каструлю з водою, накрити її спеціальною кришкою з отвором під шийку банки і вперед!
Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал