Варення з кульбаби і лимоном незвичайно смачно і корисно

Листя і квіти кульбаби – перша вітамінна зелень, з яких можна приготувати безліч смачних страв. З ніжного листя кульбаби готують безліч салатів. Можна приготувати варення і навіть настоюють вино. Я сьогодні зварила варення з кульбаби і лимоном і хочу з вами поділитися рецептом.

Приготування:

1 крок.

Збираємо кульбаби, бажано в екологічно чистій зоні. Подалі від узбіччя дороги. Збирати тільки повністю розпустилися квіточки, так як в таких кольорах більше пилку, це те, що нам треба. Я варила варення для себе. Відповідно збирала кульбаби у себе на ділянці.

2 крок.

Квіти не промивала, щоб не змити пилок з квітів. Зрізаємо ножицями стебла і чашолистки. Зрізаємо так, щоб якомога більше залишити листочків, щоб більше залишилося пилку.

3 крок.

Заливаємо водою і ставимо на вогонь. Кип’ятити будемо 30-40 хвилин на повільному вогні.

Потім відключаємо вогонь, даємо відвару настоятися 2 години.

4 крок.

Далі остиглий відвар, проціджуємо через кілька шарів марлі.

5 крок.

Додаємо в відвар цукор і побажанню лимонну кислоту або шматочки лимона

Знову ставимо на вогонь, варимо 30 40 хвилин. Спочатку треба часто помішувати як будь-яке варення, щоб цукор добре розчинився.

Не лякайтеся, спочатку варення темно-коричневого кольору, в процесі варіння колір змінюється до бурштинового.

6 крок.

Лимон з варення прибираємо. Готове варення розливаємо по баночках. Після охолодження, варення загусне. Можна закривати банки як залізними, так і пластмасовими кришками.

Дуже рекомендую вам приготувати таке варення з кульбаби. Можна замість лимона використовувати і апельсин, особисто мені таке поєднання не сподобалося, лимон те, що треба.

Варення може зберігатися дуже довго.

Бажаю вдалого приготування варення!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал