Абрикосовий компот з вишнею і апельсином на зиму без стерилізації – рецепт з фото та відео

Сьогодні ми будемо готувати абрикосовий компот з вишнею і апельсином на зиму. Найпростіші заготовки – це плодово-ягідні напої. Зовсім трохи клопоту, і зима буде ненудною і смачною. Раджу обов’язково приготувати абрикосовий компот з вишнею і апельсинами, щоб насолодившись ароматним напоєм, згадати літо і його спекотні чудові дні.

У компоті відмінно поєднується солодкий абрикосовий нектар і вишнево-апельсинова нотка. Готується абрикосовий компот з вишнею і апельсином на зиму без стерилізації, методом однієї заливки. При такій термічній обробці фрукти і ягоди зберігають свій натуральний смак і максимальну кількість вітамінів. До того ж не доводиться турбуватися за збереження домашньої заготовки – консервація відмінно зберігається протягом усього року.

Інгредієнти на 3-х літрову банку:

  • Абрикоси – 250 г
  • Вишня – 250 г
  • Апельсин – ½ частина
  • Цукор – 250 г
  • Вода – 2,5 л

Приготування:

Для компоту відбираємо стиглі, щільні, не прим’яті, з неушкодженою шкіркою плоди. Я намагаюся брати для такої консервації злегка недозрілі або стиглі, але дуже щільні абрикоси. Якщо абрикоси ще зеленуваті, то під час варіння компоту вони «дійдуть». Щільні стиглі абрикоси залишаться цілими. А ось переспілі плоди розваряться, і компот матиме непривабливий вигляд. Абрикоси добре промиваємо під проточною водою. Особливо ретельно промиваємо місця кріплення плодоніжки.

Вишню промиваємо у великій кількості води. Для компоту вибираємо вишню стиглу, не прим’яту.

Апельсин ретельно промиваємо і нарізаємо на колечка товщиною 1 см.

Наступний крок – підготовка банок. Неодмінно стерилізуємо їх, щоб компот не зіпсувався. Стерилізувати банки можна в духовці або над парою.

І відразу ж в простерилізовані банки, поки вони гарячі, кладемо абрикоси, вишню і колечка апельсина.

Далі готуємо сироп для компоту. У каструлю наливаємо воду, доводимо її до кипіння, насипаємо цукор і варимо сироп 2 хвилини, до повного розчинення кристаликів.

Киплячим сиропом наповнюємо доверху банки з фруктово-ягідним асорті.

Банки відразу ж герметично закручуємо стерилізованими кришками.

Перевертаємо банки догори дном і накриваємо їх рушником або ковдрою.

Через 10-12 годин банки перевертаємо і переносимо на постійне місце зберігання. Зберігати такий абрикосовий компот з вишнею і апельсином бажано в темному місці, можна при кімнатній температурі.

Ось і все, на цьому наш абрикосовий компот з вишнею і апельсином на зиму готовий!

Смачного і вдалих заготовок!

Дякую, що готуєте разом зі мною!

Відео-рецепт:

Не забудьте поставити Лайк, та поділитись в соцмережах! Дякую!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар