Пам’ятаю такий хліб вперше спробувала на півдні в одному ресторанчику домашнього типу біля моря. Там різновидів цієї випічки була величезна кількість. В основному випічка була солодкою. Але були варіанти і з часником, і зі свіжими зеленими травами. Зізнаюся, мені сподобалося все! Але солодкий мавпячий хліб з корицею я згадувала всю відпустку. А в перший же день по приїзду додому приготувала такий десертний варіант хліба, і мало не захлинулася слиною, коли пробувала. Так смачно. І так несподівано просто, що я в повному захваті!
Основа такого хліба – дріжджове тісто. Тільки, якщо випічка буде солодкою, в тісто вводиться в 2-2,5 рази більше цукру, ніж для звичайної дріжджової опари. Але сама фішка такого хліба в тому, що він формується з багатьох невеликих шматочків, скатаних в кульки. Перед тим, як кулька стане частиною конструкції тіста для хліба, його панірують, або навіть, глазують в суміші розтопленого масла з цукром і корицею. Це – класичний варіант. Але від нього можна “скакати” в будь-яку сторону.
Наприклад, якщо продовжувати лінійку солодких мавпячих хлібів, то глазур’ю може стати масляно-шоколадна суміш, змішані білки з цукровою пудрою, масло з сиропом з ягід або фруктів. А ось для несолодкої випічки цукор з глазурі зовсім забирається. Але основа з розтопленого масла залишається. І ось в цю основу можна вмішати рубану зелень, приправи або спеції, розтертий в порошок підсмажений тонко нарізаний бекон, і т. д.
Приготування:
Нагріваємо молоко. Воно не повинно бути ні холодним, ні гарячим, тільки теплим.
У мисці, в якій будемо замішувати тісто, з’єднуємо цукор ( 1 ст. л. ), дріжджі і сіль.
Вливаємо до дріжджової суміші тепле молоко. Перемішуємо.
Вводимо в миску з молоком трохи борошна, ложок 3-4. Перемішуємо.
Накриваємо миску з опарою плівкою або кришкою. Ставимо миску в тепле місце на 15 хвилин.
Опара прокинулася, зверху з’явилися численні бульбашки. Ось тепер можна в опару вводити борошно. Залишимо близько 1 ст. л. для замісу, решту борошно просіюємо і в один прийом вводимо в миску з опарою.
Тісто вийшло крутим. Це так і треба, ми ще не ввели в нього масло ( 50 гр ). Але масло не потрібно розтоплювати. Ми будемо по шматочку вводити в тісто масло. Після кожного шматочка гарненько з хвилину вимішуємо тісто.
Покажу, яке тісто в процесі вимішування. Воно, як пластилін, що весь день пролежав на сонці: взагалі не щільне, до всього липне, до рук, до столу. Я його від робочої поверхні віддерти можу виключно шпателем.
А ось вимішене тісто. Близько 10 хвилин тісто вимішуємо, відбиваємо об стіл, розтягуємо. І в підсумку отримуємо пружний колобок.
Кладемо колобок в миску, накриваємо кришкою і відправляємо в тепло на 1 годину.
Ближче до кінця години в миску кладемо масло ( 70 гр ), 1 ст. л. цукру і 2 ст. л. кориці. Ставимо миску на водяну баню і повністю розтоплюємо суміш.
Кориці можна і менше, але з такою кількістю прянощі аромат і смак випічки буде просто бомбічно апетитним.
Тісто відмінно підросло, воно не липне до долоньок і дуже ніжне. З ним можна працювати.
Ділимо тісто на невеликі шматочки, не обов’язково однакового розміру. Скачуємо їх в кульки.
Занурюємо кульки тіста в солодку корично-масляну суміш.
Форму змащуємо олією і притрушуємо борошном.
У підготовлену форму викладаємо шматочки тіста в масляній суміші. Робити це можна і потрібно в кілька рядів.
Коли всі кульки в формі, поливаємо їх зовсім невеликою кількістю масляної суміші з корицею.
Випікаємо мавпячий хліб при 180 ⁰ хвилин 30. Вимикаємо вогонь в печі, але хліб не дістаємо ще хвилин 20, поки піч не охолоне.
Ось такий гарний хліб у нас вийшов. Не дивіться на темні місця, насправді це – кориця. А на випічці тонюсенька золотиста хрустка скоринка.
Який шалено класний аромат стоїть в будинку, цього просто не передати!
Але у нас ще залишилася суміш з корицею. Масло в ній вже застигло. Але при цьому маса м’яка, її легко нанести на ще гарячу випічку. Масло тут же починає танути.
Виходить красива глазур на хлібі.
Чесно кажучи, цю випічку дуже складно назвати хлібом. Вона така ніжна, дрібнопориста, з хрусткою скоринкою і з незрівнянним ароматом кориці. Дуже схоже на найсмачніше тістечко!
І при цьому кожен шматочок цього тіста легко відривається.
Інгредієнти:
Для тіста:
- Борошно – 350-400 гр;
- Цукор – 1 ст. л.;
- Молоко – 200 мл;
- Дріжджі ( сухі ) – 1 ч. л.;
- Масло вершкове – 50 гр;
- Сіль – щіпка.
Для панірування:
- Цукор – 1 ст. л;
- Вершкове масло – 70 гр;
- Кориця – 2 ст. л.
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!