Салат “Лайт” на зиму зі спаржевою квасолею і морквою: дуже смачна заготівля, яка швидко з’їдається (рецепт без оцту)

Салат “Лайт” на зиму зі спаржевою квасолею і морквою

Дуже вдалий, як на мене, рецепт зимового салату зі спаржевої квасолі і моркви, виходить дуже смачно і ситно, рекомендую приготувати, якщо ще не пробували!

Інгредієнти:

  • квасоля спаржева приблизно 1,5 кг,
  • морква 2 штуки,
  • помідори 3-4 штуки,
  • (яблука 1-2 шт),
  • олія 1/3-1/2 склянки,
  • вода приблизно 1 склянку,
  • сіль,
  • цукор,
  • приправа “Італійські трави”.

З цієї кількості інгредієнтів у мене вийшло рівно два літри салату.

Приготування:

1) Підготуємо спаржеву квасолю, відірвати гострі кінчики та місце прикріплення плодоніжки. Помити.

2) Нарізати квасолю шматочками такого розміру, які ви хочете їсти у готовому салаті. У мене на фото шматочки 3-5 см завдовжки. Скласти все у каструлю, залити холодною водою, варити до м’якості квасолі. Але якщо любите “похрумтіти”, то можна і до напівготовності.

3) Поки варилася квасоля, я приготувала томатне сире пюре з яблуками. (Можна і без яблук.) Томатів потрібно небагато, 3-4 штуки ошпарити окропом, зняти шкірку, подрібнити. У мене пюре з томатів та яблук збите блендером. І проварено окремо із додаванням приправи “Італійські трави”.

4) Поки квасоля у нас ще вариться, підготуємо моркву. 2 штуки очистити та натерти на великій тертці (можна на “корейській”).

5) У каструлю з товстим дном або (бажано) у велику сковороду наливаємо 1/3 склянки олії, нагріваємо, викладаємо туди моркву і смажимо її з перемішуванням майже до готовності.

6) Потім додаємо до моркви відварену квасолю, перемішуємо, нагріваємо, додаємо пюре з томатів і стільки води, щоб прим’ята ложкою квасоля з морквою знаходилася в рідині. Все інтенсивно варимо протягом 15-20 хвилин. Потім додаємо сіль та цукор за смаком!

А для того, щоб дізнатися, скільки ще потрібно додати солі та цукру виключно на ваш смак, потрібно чайною ложкою пробувати рідину, а не шматочки квасолі. Якщо рідина здається в міру посоленою і солодкуватою-майте на увазі, що салат потім буде до смаку “слабенький”: квасоля “забере” з рідини сіль і цукор.

Але особисто мені потрібно “слабенько”, тому немає рекомендацій щодо точної кількості, тому й назвала салат “Лайт” (полегшений). Те саме стосується спецій, у мене тільки травички, немає цибулі, але за ідеєю багато що можна додати, якщо є бажання. Часник? Можливо.

Нема в цьому салаті оцту!

7) Зняти салат із плити, максимально гарячим розкласти по заздалегіть помитих і простерилізованих банках, “притоптавши” ложкою в рідину (вона повинна закривати квасолю в банці), закрутити. Перевернувши дном нагору, тримати “під шубою” кілька годин. Зберігати у прохолодному місці.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Якщо сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал