Кожен городник чекає від своїх посадок багатий і смачний урожай. Але отримати його без застосування підживлення навряд чи вийде. Підживлення помідорів і перцю за допомогою пшона! Я прихильниця органіки, тому ніколи не використовую мінеральні добрива для овочів. Є безліч домашніх підживлень, на які овочеві культури добре відгукуються, прекрасно ростуть і плодоносять.
І сьогодні я хочу вам розповісти про одне підживлення, про яке багато хто з вас не чули. Як добрива можна успішно використовувати звичайне пшоно. Воно корисно для рослин, завдяки багатому природному складу.
Переваги підживлення пшоном
- У продукті міститься багато азотистих сполук, які життєво необхідні для нормального росту і розвитку рослин.
- Крім цього, пшоно хороше джерело вітамінів групи B. Овочевим культурам вони необхідні для зміцнення імунітету і боротьби з грибковими захворюваннями, активного розвитку кореневої системи і нарощування зеленої маси. Потрібні вітаміни цієї групи також для формування зав’язів і набору ваги плодів.
- А ще пшоно прекрасне джерело мікроелементів, серед яких калій, магній, фосфор, кальцій, цинк і ін. Всі вони дуже добре засвоюються овочевими культурами з пшона.
- Але найголовніша перевага такої підгодівлі, відсутність «передозу» у рослин.
А тепер розповім, як я роблю таке підживлення і наскільки часто використовую.
- Для приготування знадобиться кілограмова упаковка пшона і п’ятилітрова баклажка теплої води. Гарячу використовувати не рекомендую, так як через високі температур може зруйнуватися частина корисних елементів.
- Заливаємо наше пшоно водою і прибираємо в тепле, темне місце на 5 діб для настоювання.
- Після розбавляємо наш «Концентрат» 5 літрами теплої води і поливаємо рослини. Під кожен кущик досить внести по 1 літру такого підживлення.
Я помітила, якщо полити пшенним настоєм після висадки розсади в грунт, допомагає їй швидше взятися і піти в ріст. Тому вперше я вношу таке підживлення через пару днів після переміщення рослин на нове місце.
Другий використовую пшенний настій в період цвітіння. Третя підгодівля мною робиться через 2 тижні і доводиться на момент зав’язування плодів.
Ще я чула, що пшоно в чистому вигляді використовують для відлякування шкідників. Кажуть, що його бояться мурахи. Сама такий метод не пробувала і вважаю його марним. Пшоно все ж органічний продукт і нічого небезпечного в ньому для мурах немає. Тому така порада вважаю із серії байки!
Якщо було корисно, став пальчик вгору і ділись з друзями!