Готуємо яблучний оцет в домашніх умовах: покроковий рецепт приготування і його корисні властивості, роблю так щороку

Яблучний оцет в домашніх умовах

У багатьох рецептах для позбавлення від зайвої ваги зустрічається такий простий інгредієнт, як яблучний оцет. А чи багато ви знаєте засобів, які можна застосовувати як усередину, так і назовні, для миття волосся та очищення каструль?

Саморобний оцет набагато корисніший.

Корисні властивості яблучного оцту

Адже яблучний оцет – це практично універсальний засіб. Він допомагає позбавити волосся від надмірної жирності, бореться з лупою. Яблучний оцет – чудова альтернатива дорогим покупним кондиціонерам для волосся. На його основі можна приготувати тонік для обличчя.

При вживанні він допомагає підтримувати форму, очищає організм. А страви, приготовлені з додаванням яблучного оцту, ніколи не матимуть неприємного присмаку, властивого оцту столовому, виготовленому з тирси або вуглеводнів. Більшість заготовок на зиму також потребує оцту. І яблучний оцет тут ой, як рятує.

Яблучний оцет можна купити в магазині. Але якісний оцет дорогий, а дешевий викидається з відходів виробництва яблучного соку. Тобто, користі в ньому мало.

Тому я вже давно не купую оцет, а користуюсь своїм. Тим більше що робити його дуже просто. Все, що нам знадобиться, це яблука, вода та цукор. Якщо у вас є мед – чудово, можна зробити яблучний оцет на меді. Це взагалі вітамінно-мінеральна бомба!

Оцет робиться за тим самим принципом, як і вино. Оцет і вино – двоюрідні брати. Тільки вино утворюється при спиртовому бродінні (без участі кисню повітря). Для виключення контакту сировини з повітрям ставиться гідрозатвор або одягається на ємність рукавички.

Оцет виходить при оцтово-кислому бродінні. І тут кисень необхідний. Тому сировину для оцту доведеться часто мішати, а горловину банки накривати тканиною для доступу повітря.

Оцет я ставлю у трилітрових банках. Так зручніше.

Нам знадобиться:

  • 1 кг яблук;
  • 1 л води джерельної або колодязної (у крайньому випадку кип’яченої);
  • 125 г цукру (меду).

Приготування:

Яблука подрібнити будь-яким зручним для вас способом, можна разом із серцевиною, скласти в банку. У теплій воді розчинити цукор (мед). Якщо берете мед, розчиняйте трохи теплою водою. Вилити солодку воду у банку з натертими яблуками.

Горловину банки закрити тканиною під гумку і поставити в тепле місце на світлі, доки не забродить (дня на три). Як тільки почнеться бродіння, переносимо у темне тепле місце на два тижні.

Вміст банки треба регулярно перемішувати, раз на два – три дні.

Сировина активно бродить.

Через два тижні віджимаємо рідину через тканину, зливаємо назад у банку, закриваємо поліетиленовою кришкою (не герметично) і забираємо отриманий зброджений сік у тепле темне місце ще на 2 місяці.

Через 2 місяці розливаємо по пляшках. Отриманий оцет має концентрацію 3-4%. З часом він стане міцнішим і ароматнішим. Яблучний оцет чудово зберігається 2 роки. Парадокс, але в оцті значно більше корисних речовин, ніж у яблуках, з яких він виготовлений.

Готовий оцет відправляємо на світло. Через деякий час унизу випаде осад, а зверху може з’явитися млинець, схожий на чайний гриб. Це оцтова матка, дуже корисна річ. Додає оцту фортеці та аромату.

А це, так би мовити, усі етапи виробництва від яблучної стружки до готового продукту.

Я не використовую для активації бродіння ні дріжджі, ні кірки хліба. Тому процес у мене відбувається дещо довше, але оцет виходить чистим, без домішок. Єдине, якщо я повторно ставлю оцет, то додаю яблучні віджимання з попередньої закваски. Так оцет починає бродити швидше.

 

Яблучний оцет домашнього приготування виходить не зовсім прозорим. Але це не критично. На смакові та лікувальні якості продукту це не впливає.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар

Натискаючи на кнопку "Надіслати коментар", я даю згоду на обробку персональних даних і приймаю політику конфіденційності