Готуємо гарбузово-яблучний нектар з цитрусовими: рецепт смачного та ароматного гарбузового соку з м’якоттю на зиму без соковижималки

Готуємо гарбузово-яблучний нектар з цитрусовими: рецепт смачного та ароматного гарбузового соку з м’якоттю на зиму без соковижималки

Неймовірно смачний і ароматний напій, який взимку смакує всім – як дорослим, так і малим!

Незважаючи на те, що гарбуз можна купити з вересня по травень, я в будь-якому випадку намагаюся зробити кілька смачних, а головне корисних заготовок на зиму, і сьогодні один із таких рецептів. Тому, що смак свіжоприготовленого і настояного соку кардинально відрізняється між собою!

Інгредієнти:

  • 2 кг очищеного гарбуза
  • 2 кг очищених яблук
  • 3 л води
  • 600-700 г цукру (або за смаком)
  • Сік 2 лимонів
  • Сік 3-4 апельсинів

Вихід: 6,5-7 літрів

Приготування:

Я очистила гарбуз від насіння та шкірки, а з яблук видалила серцевину і зняла з них шкірку. І у мене на підносі по 2 кг вже очищених гарбуза та яблук.

Крім того, з 2 лимонів і 3 великих апельсинів необхідно видавити сік будь-яким зручним для вас способом. В результаті у мене вийшло 120 г лимонного соку та 410 г апельсинового.

Беремо каструлю, об’ємом не менше 8-10 літрів, складаємо в неї крупно нарізані яблука та гарбуз, порізаний довільними шматочками.

Встановлюємо каструлю на плиту і заливаємо гарбуз із яблуками водою з таким розрахунком, щоб вони повністю нею покрилися – мені знадобилося 3 літри води.

На великому вогні доводимо до кипіння, зменшуємо нагрівання і під кришкою варимо до м’якості гарбуза, періодично знімаючи піну, що утворилася. Як правило, на це потрібно 15-20 хвилин.

Крім гарбуза, в такий нектар крім яблук можна додати моркву, свіжі або заморожені абрикоси та персики, курагу, обліпиху, цедру лимона чи апельсина, а замість води заливати гарбуз соком будь-яких перерахованих вище фруктів.

Як гарбуз з яблуками стануть дуже м’якими, вимикаємо плиту і пробиваємо масу занурювальним блендером до однорідного стану.

Замість блендера можна скористатися дуже дрібним ситом та протерти продукти через нього.
На даному етапі спробуйте напій на смак і залежно від солодкуватості гарбуза та яблук, додайте до смаку цукор, а якщо ви не любите цукор або готуєте для діабетиків, його можна і зовсім не додавати. На 7 літрів напою мені знадобилося 700 г цукру.

Як консервант додаємо в нектар сік двох лимонів, а для смаку сік трьох великих апельсинів.

Все добре перемішуємо до розчинення цукру.

Густоту цього напою регулюйте кількістю рідини, що додається – якщо хочете нектар густіше, залиште як є, а якщо любите більш рідкі напої, додайте воду або фруктовий сік до необхідної консистенції.

Замість лимонного соку можна взяти суху лимонну кислоту, а замість апельсинового – мандариновий сік.

Знову доводимо напій до кипіння, знімаємо піну, що утворилася, кип’ятимо 5-10 хвилин і можна розливати по банках.

У мене 1,5-літрові банки, які я простерилізувала в духовці при температурі 130°C протягом 15 хвилин, і вони ще дуже гарячі.

Киплячий гарбузово-яблучний нектар розливаємо в банки, герметично закручуємо, перевертаємо на кришки і укутуємо до остигання.

Зберігати його можна як у прохолодному приміщенні, так і за кімнатної температури, але відкриту банку обов’язково в холодильнику.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал