Домашня тушонка без автоклаву і без духовки: готуємо м’ясну консерву для тривалого зберігання, взимку таку баночку з’їдаємо за раз – смачно і просто

Домашня тушонка без автоклаву і без духовки

Простий спосіб заготівлі м’яса у банках для тривалого зберігання. Тушонка готується в домашніх умовах, у звичайній каструлі, без використання автоклаву, на звичайній плиті. Найпростіший і найдоступніший рецепт – тушонка методом стерилізації, перевірено часом!

Зберігається така тушонка за температури не вище 10°C.
Така м’ясна тушонка дуже прискорює процес приготування перших та других страв чи м’ясних підливок.

Інгредієнти:

  • М’ясо (яловичина) 3 кг
  • Сіль на 1 кг м’яса 1 ч. ложка з гіркою

На 500 мл банку:

  • Лавровий лист 1 шт
  • Перець запашний горошком 1 шт
  • Перець чорний горошком 6 шт

Виходить 7 банок по 500 мл

Приготування:

1. Підходить будь-яке м’ясо. У мене яловичина – шийна частина, з невеликою кількістю жиру.
Жир у процесі приготування витоплюється і застигає у банках зверху м’яса, будучи консервантом.

2. Нарізаємо м’ясо на шматочки зі сторонами 3-4 см. М’ясо солимо з розрахунку 1 ч. ложка солі з гіркою на 1 кг м’яса. Все добре перемішуємо. За бажанням можна додати перець чорний мелений.

3. На дно чистої банки кладемо лавровий лист, запашний перець горошком 1 шт., чорний перець горошком 6 штук. Щільно укладаємо м’ясо рівномірно по банках, залишаючи до краю 2 сантиметри. М’яса у мене 3 кг, знадобилося 7 банок по 500 мл. Закриваємо банки прокип’яченими кришками.

4. У каструлю на дно кладемо тканину та встановлюємо банки. Наливаємо в каструлю холодну воду до плічок банок.
Зверху на банки встановлюємо вантаж, щоб вони не спливали. Використовую диск для стерилізації. Накриваємо кришкою каструлю і доводимо до кипіння. Після закипання потужність плити зменшуємо на мінімум та стерилізуємо банки 5 годин. Якщо в процесі вода в каструлі википає, доливаємо окропу.

5. Дістаємо банки з каструлі та закручуємо. Перевертаємо банки на кришки і вкриваємо чимось теплим, залишаємо до охолодження. Потім прибираємо у прохолодне місце.

Така м’ясна тушонка дуже прискорює процес приготування перших та других страв, м’ясних підливок.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал