Вам подобаються баклажани? Я їх обожнюю. Роблю з ними різні закуски, салати, тушую з м’ясом. Особливо мені подобаються смажені. Як же добре, що вони зараз майже цілий рік є в продажу. Хоч один невеликий баклажанчик завжди можна дозволити собі купити, душу відвести.
Сьогодні роблю неймовірно смачну закуску з цього плода. Її можна приготувати як овочевий гарнір до м’яса або заготовити на зиму. Тільки потрібно враховувати, що для зберігання в холодильнику в банку з овочами можна не додавати оцет. А для тривалого зберігання без нього не обійтися.
Для приготування закуски потрібно:
- Баклажани – 3 кг
- Болгарський перець – 1,5 кг
- Помідори – 1,5 кг
- Часник – 3 – 4 шт.
- Сіль – 2 ст. л
- Цукор – 3 ст. л
- Олія – 1 ст.
- Оцет 9 % – 1 ст. л на 1 банку
Приготування:
Баклажани нарізаю не дуже тонкими кружками. Укладаю шарами в друшляк. Кожен шар посипаю невеликою кількістю солі. Зверху накриваю тарілкою і ставлю невеликий вантаж (чашку з водою).
Залишаю на півгодини-годину. Баклажани виділять сік. З ним піде і гіркота. Правда, зараз вже виведені сорти, які не мають гіркуватого присмаку. Але все рано краще підстрахуватися.
Помідори нарізаю кружечками. У мене вершки. Вони м’ясисті і не дуже соковиті – якраз для смаження. Нарізані томати укладаю на розігріту з олією сковорідку. Зверху трохи посипаю сіллю.
Обсмажую з одного й іншого боку до золотистості. Обсмажені помідори знімаю і перекладаю на тарілку.
Солодкий перець розрізаю великий – на чотири частини, невеликий – пополам, а потім нарізаю великою соломкою.
Кладу шматочки перцю в сковороду, де тільки що обсмажувала помідори. У олії багато томатного соку. Перець в такому соусі вийде ще смачніше. Помішуючи, обсмажую його до м’якості.
Зубчики часнику натерла на великій терці, щоб вони були шматочками або стружкою. Можна, звичайно, через прес пропустити, але в такому вигляді часник мені подобається більше.
Кладу часник в напівготовий перець. Додаю сіль і цукор. Все перемішую і обсмажую ще 5 хвилин. Вміст сковороди перекладаю в миску разом з соком і олією.
До цього часу баклажани дали сік. Промиваю скибочки водою і віджимаю. Смажу з обох сторін на сковороді в олії до готовності. Знімаю готові баклажани на тарілку.
Починаю заповнювати простерилізовану банку. Овочі буду укладати шарами. Першими на дно банки кладу баклажани. Наступний шар – помідори, а на них кладу шар перцю з часником.
Так, пошарово, заповнюю банку доверху. Додаю в банку олію з соком, що залишилося від смаження.
Якщо ви не будете закривати на зиму, можна шари укладати в будь-який інший ємності (миску, каструлі). Але, на мій погляд, краще все ж в скляній банці – зручніше, менше місця займає в холодильнику.
У самому кінці вливаю оцет. Якщо ви готуєте закуску на тривалий період, то оцет можна не додавати. Щільно закручую кришку. Цю баночку я приготувала до зими.
Смажені баклажани без оцту можна зберігати в холодильнику не більш 5 – 7 днів.
Ну, а зимова заготівля прекрасно смакує навіть в квартирі при кімнатній температурі.
Закуска з баклажанів неймовірна – гостра, красива, апетитна. І до вечері, і до свята хороша.
А Ви як готуєте баклажани? Закручуєте в банки? А який у вас улюблений рецепт? Напишіть в коментарях. Я його з задоволенням приготую.
Якщо сподобався рецепт, поставте лайк. Мені буде дуже приємно.
Смачного!