Як зварити корисне малинове варення: найпростіший спосіб

Корисне малинове варення

Незабаром сезон ягід. Як зберегти максимум вітамінів та не зіпсувати цінні продукти? Є багато способів варити малиновий джем або варення – це найпростіший і найкорисніший.

Інгредієнти:

  • 1 кг ягід малини
  • близько 2 кг цукру

Приготування:

Для варення потрібні стиглі ягоди без зелених незрілих плям і плодоніжок. Деякі господині категорично проти миття малини. Причина – нібито аромат вимивається.

Однак у будь-якій ягоді можуть бути жуки та черв’яки з гусеницями, не кажучи про пил та іншу неприємність. Так що мити все ж таки обов’язково. Робити це треба в тазі з водою, частинами опускаючи туди малину. Рідині потрібно дати повністю стекти.

Засипати малину цукром. Спочатку робити це потрібно шарами у посуді для варіння варення. Перший шар цукор, потім ягоди і знову цукор. Поки не закінчиться малина. Цукор бажано використовувати менше, ніж 2 кг.

Справа в тому, що цукор зараз дивний у продажу і він або надто солодкий, або навпаки. Тому дивитися і пробуйте ягоди на солодкість і кислоту, та й починати з 1 кг і йти до 1,6-1,8 кг цукру на 1 кг малини. Точних пропорцій ніхто не підкаже.

Залишити заготовку з ягід та цукру на 2 години.

Потім перемішати та поставити на слабкий вогонь. Почати нагрівати, постійно помішуючи. Якщо буде пінка, її треба зняти.

Далі варення варимо так: для зберігання в холодильнику не більше 5 хвилин після закипання, а для приміщення – 2 рази по 5 хвилин із остиганням.

Будь-яке варення слід розкладати у чисті, сухі та простерилізовані банки.

Варення з малини, вишні, сливи та полуниці треба охолоджувати через кислотність ягід та ймовірність окислення кришок, так що в банки його розкладаємо остиглим.

Закрутити кришки, у холодильнику можна використовувати банки під пластикову кришку.

Власне, все. Головне не переварити ягоди! Але й не доварювати теж не варто, тому що недоварене варення запросто забродить навіть у холодному місці.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал