Вирішила спекти пиріжки. Всього-то штук шість-вісім, до чаю. Дуже захотілося смажених, але не солодких. Стала роздумувати, з якою б начинкою їх приготувати. Взяла, що було під рукою, то, що постійно присутнє в будинку – картоплю. З нею і наліпила товстунів.
У смажених пиріжках є своя принадність. Мені подобаються більше з несолодкою начинкою, ніж з повидлом або фруктами. Олія, в якому обсмажуються, поєднується з овочами – картоплею, капустою або крупами. Тісто для пиріжків підійде і на кефірі, і на дріжджах. Я вибрала дріжджове тісто, причому замішане на воді. Як бачите, результат вийшов блискучий.
Я наліпила вісім великих заготовок. Подобається мені все велике. Але, якщо ви любитель невеликих за розміром пиріжечків, то із запропонованої кількості інгредієнтів вийде 10-12 штук. Якщо не додавати в начинку яйця і вершкове масло і замінити їх смаженою цибулею, то такою випічкою можна побалувати себе і в піст.
Інгредієнти:
Для тіста:
- Борошно – 550-650 г
- Вода тепла – 400 мл
- Дріжджі сухі – 12 г (3 ч. л.)
- Сіль – 1 / 2 ч. л.
- Цукор – 1 ст. л.
- Олія – 2 – 3 ст. л.
Для начинки:
- Картопля – 3 – 4 шт.
- Яйця – 3 шт.
- Вершкове масло – 20-30 г
- Суміш перців – 1 / 3 ч. л.
- Сіль – за смаком
- Кріп – 1 пучок
Приготування:
Замість сухих дріжджів можна взяти пресовані в розрахунку 1: 3 – 4, тобто замість 10-12 г сухих, взяти 30-40 г пресованих.
Спочатку приготую опару. У склянці з теплою водою (200 мл) розчиняю сухі дріжджі. Всипаю туди ж одну столову ложку цукру. Все перемішую до розчинення інгредієнтів. Ставлю в тепле місце на 5 -10 хвилин, щоб дріжджі почали працювати.
Тим часом підготую необхідні продукти для начинки. Картоплю почистила і, порізавши на частини, поставила варитися в підсоленій воді до повної готовності. Поруч з картоплею ставлю на плиту каструлю з яйцями. Варю їх круто. До речі а ви пробували пиріжки на картопляному відварі, якщо ні, рекомендую!
Довгого бродіння дріжджів я чекати не стала. Вилила суміш в глибоку миску. Всипаю в неї сіль і половину просіяного борошна.
Змішую опару з борошном і сіллю. Вимішувати тісто не потрібно, а тільки все перемішати. Маса виходить середньої густоти.
У борошняну заготівлю вливаю олію. Воно робить тісто еластичним і податливим. Руками активно вмішую його в масу.
Вливаю в тісто 200 мл теплої кип’яченої води. Злегка вмішую рідину в борошняну масу.
Всипаю просіяне борошно що залишилося. Замішую повноцінне дріжджове тісто. Воно ще липне до рук.
Формую з тіста кулю. Залишаю його в мисці. Накриваю рушником і ставлю на 15-20 хвилин в тепле місце для підйому.
А поки приготую начинку. У миску розміщую гарячу зварену картоплю, всипаю сіль і суміш перців. Кладу вершкове масло. Толкушкою перетворюю в круте пюре.
У мене в родині не люблять в пиріжках смажену цибулю, її я замінила кропом. Зелень помила, обсушила і дрібно порубала. Викладаю рубану зелень кропу в картопляне пюре. Все добре перемішую.
Зварені круто яйця очищаю від шкаралупи. Потім кожне яйце дрібно ріжу, але так, щоб шматочки відчувалися в начинці.
Якщо ви готуєте пісні пиріжки, то яйця можна не класти, а вершкове масло замінити на олію. Замість яєць можна покласти рубану зелену цибулю або обсмажену. Як бачите, варіантів багато.
Рубані яйця викладаю в миску з картоплею і перемішую, рівномірно розподіляючи у всій масі.
Ну ось картопляна начинка готова. Вона в міру солона і перчена, ситна і з приємним кропним присмаком.
Тісто до цього часу трохи піднялося, стало ніжним і еластичним. Посипаю стіл невеликою кількістю борошна і починаю його вимішувати.
З шматка тіста формую товстий джгут, ділю його на 8 частин. Кожен шматок скочую в кулю. Потім кожну кульку розкочую в невеликий круглий корж.
Можна відразу розкачати всі заготовки в коржі і розкласти на них начинку. Або ж формувати пиріжки по черзі, по одному.
На корж розміщую картопляну начинку. З’єдную щільно краї і формую пиріжок.
Ось перший пиріжок готовий. Він у мене великий, з великою кількістю начинки. Такий, як я і хотіла. Тепер розкочуємо всі інші кульки, викладаю на коржі картопляну масу і формую всі заготовки.
У мене вийшло вісім пузатих пиріжків. Я поклала їх швом вниз, щоб тісто скріпилося ще щільніше. Залишила їх на 5 -10 хвилин трохи піднятися (хоча це і не обов’язково). Після цього можна приступати до смаження.
Розігріваю в сковороді олію. Коли вона добре прогріється, кладу перші заготовки. Обсмажую спочатку до рум’яності з одного боку, потім перевертаю і накриваю сковороду кришкою. Під нею вони ще більше піднімуться, стануть об’ємними, пухкими і добре прожаряться.
Ось всі пиріжки я посмажила. Виклала їх на тарілку. Тепер можна нести до столу, поки вони не охололи.
Ну, що, можна пробувати. Розламувати м’який гарячий пиріжок. Так і хочеться швидше його з’їсти. Ух, смакота!
Пиріжки вийшли чудові – рум’яні, пухкенькі і м’які. У ній відчувається і нотки кропу, і смак яєць, і злегка вершковий відтінок.
А як ви готуєте пиріжки з картоплею? Які продукти додаєте в начинку? Напишіть в коментарях.
Ставте лайки, пишіть коментарі, діліться в соцмережах з друзями!
Смачного!