Цей рецепт я знайшла в старовинній книзі, я дуже люблю і брусницю і вишню, тому цікаво було адаптувати рецепт і записати в сучасному варіанті. Домашня наливка з вишень або брусниці, дуже смачна. Підкупив він мене ще тим, що не треба чекати місяцями, а досить зробити цю наливку за день до свята.
Вперше приготувала пару пляшечок на свій день народження, а оскільки я народилася в кінці листопада, вирішила додати в сироп до брусничної наливки імбир.
У підсумку в першу чергу гості випили саме цю наливку і питали чому так мало!
Інгредієнти:
На літр:
- Брусниця (вишня) свіжа або заморожена – 1 кг.
- Цукор – 100 г
- Вода – 350 мл.
- Горілка – 400 мл.
- Імбир – невеликий шматочок
- Тім’ян – за бажанням.
Приготування:
Ягоди висипати у велику вогнетривку скляну або металеву миску. Поставити миску з ягодами в духовку розігріту до 100 градусів на 3 години. Далі взяти велике сито і встановити його на іншу миску – акуратно перекласти ягоди в сито, для наливки знадобиться сік, який стік природним чином.
З самих ягід можна зробити варення або ягідний соус.
Зварити сироп з цукру і води, нехай кипить на слабкому вогні протягом 10 хвилин.
Я додавала в сироп для брусничної наливки маленький шматочок імбиру і чебрець.
Головне щоб спеції не перебили смак ягід! У вишневу наливку, я не рекомендую нічого додавати, у вишні смак дуже ніжний і самостійний, мені здається вона не вимагає ніяких добавок, тому варю сироп без імбиру, а ви пробуйте на свій смак. У велику пляшку наливаю сік, який стікає природним чином, його виходить близько 300 мл. Додаю сироп і горілку її потрібно потримати при кімнатній температурі – все змішую в теплому вигляді!
Закриваю і кілька разів перевертаю пляшку. Пляшки повинні постояти при кімнатній температурі хоча б 12 годин, а краще добу.
Можна збільшити кількість соку або сиропу – міцність і солодкість наливки ви можете регулювати на свій смак!
Я готую тільки два алкогольних напої – цю наливку і глінтвейн, а ви?
Не забудьте поставити Лайк, та поділитись в соцмережах! Дякую!