Що найприємніше в цій страві, так це те, що основними інгредієнтами тут є тільки сама скумбрія і желатин ( звичайно, ще й спеції ). В іншому – повна свобода. Зазвичай вибираються додаткові продукти, які підходять до риби за смаком. Але до того ж, вони повинні бути ще й яскравими. Наприклад, помаранчеві гарбуз і / або морква, зелені овочі, маслини або зелень, білі яйця, а іноді і сир, це вже – справа смаку. Тоді ми отримаємо ідеальну і до смаку, і за зовнішнім виглядом страву.
Що стосується мого вибору продуктів. Це цибуля ( мені вона здається ідеальною, як « гарнір » до основного продукту ), яйця, печена морква і свіжий огірок. Часом, замість свіжого я беру солоні огірочки, це вже за наявністю того чи іншого продукту вдома. Смачно і так, і так. І ще, хоч сам по собі оселедець по-царськи красиво виглядає, але з зеленню вона ще красивіше і смачніше. Правда, зелень я залишаю для подачі, тоді аромат риби апетитно додають свіжі нотки петрушки або цибульки.
Інгредієнт:
- Риба – 1 шт.;
- Морква – 1 шт.;
- Яйця – 1,5-2 шт.;
- Огірок ( свіжий ) – 1 шт.;
- Цибуля – 0,5 шт.;
- Зелена цибуля – маленький пучок;
- Желатин – 25 гр;
- Сіль – 0,5 ч. л.;
- Перець – 0,5 ч. л.
- Для відварювання риби знадобиться 1 лавровий листочок і ще 0,5 ч. л. солі.
Приготування:
Почнемо з того, що відправимо моркву в піч. Запікаємо її 20-25 хвилин, поки морква не стане м’якою ( перевіряємо, протикаючи зубочисткою ).
Тут на вибір. Можна моркву відварити. Можна запекти. Головне, щоб морквина була м’якою.
Нарізаємо огірки. І знову, тут – повна свобода. Можна нарізати слайсами, але красивіше виглядає готова страва з ось такими трикутними шматочками.
Нарізаємо цибулю. В процесі приготування гіркота цибулі майже зникає. І все ж, краще вибирати солодку за смаком цибулю.
Яйця нарізаємо. Якщо це – перепелині яйця, їх можна взагалі не розрізати, або тільки навпіл. Курячі – навпіл або на четвертинки.
Готуємо рибу: відділяємо голову і хвіст, видаляємо кісточки і нутрощі. А ось шкурку залишаємо. Так і філе ціліше буде. Та й в готовій страві шкірка добре провариться, стане м’якенькою.
Рибку притрушуємо сіллю і перцем.
Одну половинку рибки кладемо на харчову плівку. Посипаємо желатином одне і друге рибне філе.
Готову морквину нарізаємо на тонкі довгі шматочки.
Формуємо страву. На шматочок рибки, яку ми виклали на плівку, кладемо шар морквини.
На морквочку викладаємо наступний шар з цибулі.
Наступний шар – яйця.
Дуже важливо, щоб шари повністю накривали все рибне філе по довжині.
У мене на етапі огірків конструкція стала розвалюватися. Тому я поспішила накрити огірковий шар другим рибним філе і перемотати всю конструкцію плівкою.
Намотуємо на рибку шарів 10 плівки. Дуже важливо, щоб все було замотано щільно-щільно, і міцно закрито з усіх боків ( в тому числі і з боків ).
У кількох місцях протикаємо шар плівки шпажкою.
Вибираємо каструльку, в якій рибка поміститься вся, не згинаючись. Наливаємо воду, щоб рибна конструкція занурилася в неї. Ставимо каструлю на вогонь і даємо воді закипіти.
Кладемо в каструльку нашу рибку. Накриваємо кришкою каструлю і варимо нашу страву 20 хвилин з одного боку. Після чого перевертаємо рибку на другий бік і варимо ще 20 хвилин.
Відварену рибку дістаємо і остуджуємо. Після чого поміщаємо в холодильник на 8-10 хвилин ( а краще на ніч ).
Ніч наша риба провела в холодильнику. Перед тим, як подати її до столу, нарізаємо цибулю.
Розвертаємо рибу. Дивіться, конструкція не розпадається, желатиновий шар відмінно фіксує всі продукти. Ось тільки сама рибка дуже ніжна.
Нарізаємо рибу по-царськи на шматочки. Виглядає ця краса приголомшливо! А як пахне!!! ( моя кішка вже повисла у мене на фартусі, вимагаючи шматочок смакоти )
Останній штрих – притрушуємо цибулькою – шикарна страва готова!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!