Хрустка квашена капуста на зиму в 3 л банках в розсолі: шикарний “рецепт-знахідка” з Карпат, така капуста стоїть до вересня наступного року, хрумтить і не темніє

Хрустка квашена капуста на зиму в 3 л банках в розсолі: шикарний “рецепт-знахідка” з Карпат, така капуста стоїть до вересня наступного року, хрумтить і не темніє
Хрустка квашена капуста на зиму в 3 л банках в розсолі

Ви не вірили, а я цього року роблю так знову, така капуста стоїть до вересня наступного року: хрумтить і не темніє! І це не маринована капуста на зиму, тут немає оцту! Квашеною вона має право називатися, так само як і солоною – цьому рецепту багато років і поділилась ним зі мною господиня з Карпат!

Хрумка квашена капуста на зиму, яка зберігається довго і не темніє, не тягнеться. Цей рецепт вважаю знахідкою: не треба додавати ні цукор, ні оцет, жодних зайвих інгредієнтів. Навіть витримки в теплі (як ми звикли, 3 доби) – ні, тобто зробив, закрив та прибрав на зберігання! На зберіганні сам процес ферментації відбудеться, цьому рецепту дуже багато років, тому рекомендую і Вам.

Інгредієнти:

На 7 банок об’ємом 3 літри

  • капуста пізніх сортів 4 головки (кожна за вагою 3,3-3,5 кг);
  • морква соковита 4 штуки (кожна по 200-250 г);
  • сіль – 1 банка об’ємом 500 мл (близько 600 г);
  • вода чиста холодна 10 літрів.

Приготування:

1. Для заготівлі капусти на зиму знадобиться капусти пізніх сортів, вона має бути щільна, хрумка! Очищаємо всю капусту від верхнього брудного листя і розрізаємо навпіл, для зручності шатківниці. Поясню ще: з двох кочанів капусти вагою по 3,5 кілограма виходить 3,5 банки об’ємом 3 літри.

2. Моркву миємо, очищаємо, витираємо і подрібнюємо на великій тертці. Відразу в миску складаю всі 4 морквини на 4 головки капусти, плюс/мінус кілька грамів не страшно. Моркву беріть соковиту та смачну. На одну головку капусти піде одна середня морква, вона надає кольору та смаку квашеній капусті.

3. У великий таз шаткуємо капусту зручним способом, нам дісталася у спадок ось така стара гостра добротна шатківниця. Можна використовувати і маленькі пристосування для нарізки капусти або скористатися ножем, але так буде довше, якщо об’єм дуже великий.

4. У великий таз поміщається 2 головки капусти і тому додаємо до неї лише половину натертої моркви, перемішуємо легкими рухами, розподіляючи всю моркву.

НЕ МОЖНА! Капусту м’яти і давити, вона має бути максимально “хрусткою”!

5. Для приготування розсолу використовуємо чисту воду, можна пропустити через фільтр або набрати води з джерела (як у нашому випадку). Воду беремо холодну, підігрівати не потрібно і розчиняємо в ній сіль. Господиня з Карпат використовує звичайну йодовану сіль, у мене сіль без йоду, вона не залишає осаду при розчиненні. НЕ ПЛУТАЙТЕ! Тут немає оцту, тому виходить не маринована капуста, а така ж квашена просто невелика кількість соку компенсується водою.

6. Розмішали розсіл, дали хвилинку постояти і рівно половину виливаємо в капусту з морквою. Не доливайте більше, через 10-15 хвилин капуста від солі просяде і буде вся в розсолі. Залишаємо капусту на 40 хвилин.

7. Поки капуста настоюється і втрачає обсяг, готуємо банки. У нашому випадку беремо 3-літрові, тому що капусту ми любимо і з’їдаємо добре. Але можна використати і “двушки”. Миємо банки харчовою содою, добре споліскуємо холодною водою і залишаємо в перевернутому вигляді, щоб вода стікла. Миючі засоби використовувати не варто.

8. Перекладаємо капусту в чисті банки через 40 хвилин, також у жодному разі капусту НЕ мнемо і НЕ трамбуємо. Злегка просто трясемо банки, щоб капуста лягла щільніше. Заливаємо капусту розсолом, щоб усе було покрито і поки що залишаємо.

9. З 2 головок капусти (за вагою кожен приблизно 3,5 кг, на них пішло 5 літрів розсолу) виходить 3,5 банки об’ємом 3 літри. Так само підготуємо ще 2 качана свіжої капусти і отримаємо рівно 7 банок заготівлі квашеної капусти на зиму.

10. Капусту прямо в банках залишаємо в прохолодному місці (не треба на 3 дні в теплі) на 10-14 днів, накриваємо при цьому щільними капроновими кришками. У мене банки стоять на балконі, а потім я відводжу їх у підвал. Зберігати потрібно у холоді, щоб зупинити процес заквашування.

11. Капуста квашена, хрумка і не тягнеться. Не потрібно її вистоювати у теплі та протикати. Єдине, що на другий день розсіл може трохи просочуватися з-під кришок, але це не страшно. Поставте банки на піднос, щоб сік туди в цьому випадку стікав. Розсіл, що залишився, який не увійшов у банки (його буде небагато) ми не виливаємо і залишаємо на випадок доливки в банки.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар