Джин має насичений смак та чудовий аромат, завдяки присутнім у складі ягодам ялівцю. Легка прохолода та вишуканий післясмак приваблюють безліч шанувальників міцних алкогольних напоїв у всьому світі.
Історія створення
Джин відомий людству вже більше як вісім століть. Легенд винаходу цього міцного алкогольного напою є більше десятка, проте найбільш цікавими для суспільства залишається три історії походження.
- Аптекар Франциск Сильвіус поставив собі за мету винайти ефективні ліки проти безсоння. Шляхом експериментів та вивчення дії тих чи інших лікарських рослин на власний сон, він створив міцну настоянку на ягодах ялівцю. Якщо вам подобається ця версія, радимо вибрати джин Гордонс та перевірити його дію на якість сну.
- У XIII столітті, коли людство відчайдушно боролося з бубонною чумою, лікарі використовували плоди ялівцю в якості профілактичного засобу від смертельної інфекції. Алкогольна настоянка на основі ягід слугувала ліками для тих, хто вже мав перші ознаки хвороби.
- Згідно третьої легенди воїни британського флоту, воюючи з нідерландцями, помітили, що противники перед боєм вживають напій, який надає їм хоробрості та витривалості. Воїни почали вимагати від керівництва створити аналогічний еліксир відваги, яким і став джин.
Але жодна із версій немає стосунку до істини, адже шляхом вивчення письмових записів тих часів вдалося встановити, що насправді джин був винайдений ще у XV столітті голландським хіміком Францом де лє Бое. Винахідник, шукаючи ліки від хвороби нирок, змішав плоди ялівцю та пшеничний спирт. Напій із вираженим хвойним ароматом був поширеним у вузькому колі поціновувачів міцного алкоголю. І лише після винаходу тоніку (XVIII ст) популярність джину почала зростати, адже такий «доповнювач» відмінно маскував гіркоту ялівцю та спирту.
Технологія виготовлення
Наразі використовується дві технології виготовлення цього напою.
- Дистиляція. Тривалий та дороговартісний процес. Цю технологію використовують тільки великі виробники алкогольних напоїв. За основу береться спирт (97%) високої якості, який розбавляють чистою водою до міцності 45%. До спиртової суміші додають спеції та прянощі за рецептурою, витримують та піддають процесу дистиляції. На виході вдається отримати дистилят міцністю 70%, який у майбутньому розбавляється водою та розливається в пляшки. Така технологія дає змогу отримати напій преміальної якості. Замовити оригінальний елітний джин можна на сайті онлайн-маркету МАУДАУ.
- Змішування. Спочатку готується насичений ароматичний настій на основі чистої води, який у подальшому змішується зі спиртом до потрібної міцності.
Джин, виготовлений за технологією змішування, краще пити із тоніком або в складі коктейлів, адже його смак та аромат можуть бути дещо різкими та агресивними.