Щороку так закриваємо огірки на зиму. Перевірений сімейний рецепт

Сьогодні хочу з Вами поділитись ще одним рецептом маринованих огірків – зі стерилізацією. У такий спосіб ми також давно заготовляємо огірки на зиму.

Цей рецепт простіший та швидший, ніж заготовка без стерилізації.

Інгредієнти:

 • Маринад на 1,5 літра води (на 3-літрову банку):
 • Сіль – 2 столові ложки (практично без верху)
 • Цукор – 2,5 столові ложки (практично без верху)
 • Оцет – 100 грам (У БАНКУ, а не в маринад)

Спеції на літрову банку:

 • Хрін – 1 лист
 • Кріп із парасолькою
 • Часник – 2-3 зубчики
 • Лавровий лист – 1 штука
 • Чорний перець – 8-10 горошин
 • Запашний перець – 2-3 горошини
 • Коріандр цілий – 1/3 чайної ложки
 • Насіння гірчиці – ½ чайної ложки

Приготування:

 1. Спочатку огірки складаємо в ємність і заливаємо холодною водою. Нехай вони в такий спосіб трохи постоять.
 2. За цим рецептом кришки кип’ятити не потрібно, і банки не стерилізуються. Це вже економія часу, особливо якщо Ви закриваєте відразу великий обсяг огірків.
 3. Банки просто промиваємо із содою. Я взяла банку об’ємом 1 літр. Тепер на дно укладаємо лист хріну, його можна розірвати на шматочки або просто згорнути.
 4. Далі укладаємо кріп разом із парасольками, додаємо 2-3 зубчики часнику і щільно укладаємо миті огірки.
 5. Тепер додаємо спеції: по 1 листку лавровому (якщо листочки маленькі, покладіть 2 штучки), приблизно 8-10 горошин чорного перцю, 2-3 горошини запашного перцю, приблизно 1/3 чайної ложки цілого коріандру і ½ чайної ложки насіння гірчиці.
 6. Тепер приготуємо маринад. Найпростіше його розраховувати на 1,5 літра води, тобто на 3-літрову банку. Тому що в 3-х літрову банку, наповнену огірками, входить 1,5 літра маринаду.
 7. Отже, на 1,5 літра води я кладу 2 столові ложки солі практично без верху та 2,5 столові ложки цукру теж практично без верху.
 8. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння.
 9. Відразу на вогонь ставимо каструлю з водою для стерилізації банок. Головне, не доводьте воду до кипіння, вона має просто стати гарячою.
 10. Оцет я додаватиму відразу в банку з огірками з розрахунку 100 г 9% оцту на 1,5 літра води. У літрову банку входить 0,5 літра води, тому оцту мені знадобиться приблизно 33-35 грам.
 11. Маринад закипів, заливаємо ним огірки спочатку до середини банки, з такими невеликими перервами, щоби банка не лопнула.
 12. Потім виливаємо оцет, ставимо в каструлю з гарячою водою для стерилізації і заливаємо маринадом до верху банки, не доливаючи зовсім небагато, щоб маринад не виливався під час стерилізації, і щоб самим не обпектися, коли витягуватимемо банку.
 13. Тепер доводимо воду у каструлі до кипіння на середньому вогні.
 14. Важливий момент: на дно каструлі обов’язково потрібно попросити кухонний рушник, щоб банки не луснули під час стерилізації.
 15. Але якщо каструля з подвійним дном, як у мене, то робити це не обов’язково.
 16. Після закипання води в каструлі літрові банки стерилізуються на повільному вогні при невеликому кипінні 10 хвилин. 3-літрові – 15 хвилин.
 17. Ще один орієнтир – це коли з’являться перші бульки у банці (це також приблизно через 10 хвилин), також можна припиняти стерилізацію.
 18. Вимикаємо вогонь, витягаємо банку та закатуємо.
 19. Готові баночки перевертаємо і залишаємо до повного охолодження. Рушником їх укутувати не треба.

Їх залишилося тільки прибрати у льох.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал