Що найкраще додати в лунку при висадці розсади огірків для швидкого росту і розвитку рослин

Що найкраще додати в лунку при висадці розсади огірків для швидкого росту і розвитку рослин

Огірки – одні з найпопулярніших овочевих культур. Практично неможливо знайти городника, який би не вирощував їх на своїй ділянці. Для успішного вирощування смачного овоча, необхідно знати основні агротехнічні правила.

Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибрати ділянку, підготувати грунт і що слід додати в посадкові лунки для огірків.

Місце для посадки

Для того щоб огірки добре росли і плодоносили місце під посадки вибирають тепле, добре освітлене і захищене від сильних вітрів. Найкраще розміщувати їх на окультурених ділянках південних і південно-західних схилах. Заболочені і північні ділянки для посадки не придатні.

Добре якщо попередниками будуть горох, томати, картопля, рання капуста, цибуля, зелені і пряні трави, морква або буряк.

Вимоги до грунту

Для вирощування огірків найкраще підходять пухкі родючі ґрунти добре заправлені органічними добривами. Підготовку грядок починають рано навесні. Грунт перекопують і розрівнюють граблями.

Якщо на вашій ділянці глинисті ґрунти, то їх потрібно покращувати вносячи велику кількість органічних добрив і піску. Це потрібно для того, щоб відновити водно-повітряний баланс. Як ви знаєте, глинисті ґрунти важкі, в них утримується волога, але ось повітря до коріння надходить погано. Саме тому такі ґрунти потрібно покращувати.

А ось піщані ґрунти навпаки добре пропускають повітря, але погано утримують вологу. Тому в такі ґрунти навпаки вносять невелику кількість суглинистих ґрунтів і багато органіки.

Коли висаджують розсаду огірків у відкритий грунт

Розсаду огірків висаджують в добре прогрітий грунт від 15 до 18 градусів. Все залежить від клімату і погодних умов. На момент висадки розсади на постійне місце рослини повинні мати 3 – 5 справжніх листя.

У відкритому грунті під розсаду встановлюють дуги і кладуть на них укривний матеріал або плівку. Завдяки укриттю створюється сприятливий мікроклімат для росту рослин, особливо на початковому етапі розвитку, огірки починають раніше плодоносити. У жарку погоду такі укриття допомагаю врятувати рослини від палючого сонця.

Посадка в грунт

Для кращого освітлення розсаду бажано висаджувати в шахматному порядку на відстані 40х50 см один від одного. Відстань між рядами становить 120 см.

Під посадку готують посадкові лунки глибиною 25-30 см. Далі вносять органомінеральну суміш, зверху насипають шар землі, потім висаджують саджанець. Після посадки лунки рясно поливають і мульчують. Мульчувати можна перепревшою тирсою, соломою, компостом, сухою землею. Розсаду садять вертикально заглиблюючи по сім’ядольні листочки.

Яку суміш покласти в лунку при висадці розсади огірків

У кожну лунку внесіть:

  • 300 грам перегною;
  • 1 ч.л суперфосфата;
  • 1 ч.л калійної солі.

Надалі огіркові грядки регулярно поливають, прополюють, вносять необхідні підживлення, обробляють від хвороб і захищають від шкідників. Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною.

Хороших вам врожаїв!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар