Абрикосовий компот з яблуками і лимоном на зиму – рецепт з фото та відео

Компот з абрикосів з яблуками і лимоном на зиму – це простий, швидкий і дуже смачний рецепт приготування ароматного домашнього компоту. Готується він дійсно просто і відносно швидко, виходить дуже смачним і красивим.

Такий компот припаде до смаку не тільки дорослим, його зможуть оцінити і діти. Та й гості ніколи не відмовляться від такого компоту з абрикосів з яблуками і лимоном. Готується такий компот без стерилізації, методом однієї заливки. До речі ви можете приготувати абрикосовий компот з вишнею, теж дуже смачний! При такій термічній обробці фрукти зберігають свій натуральний смак і максимальну кількість вітамінів. До того ж не доводиться турбуватися за збереження домашньої заготовки – консервація відмінно зберігається протягом усього року.

Інгредієнти на 3-х літрову банку:

  • Абрикоси – 350 г
  • Яблука – 250 г
  • Лимон – 3 колечка
  • Цукор – 250 г
  • Вода – 2,3 л

Приготування:

Для компоту відбираємо стиглі, щільні, не прим’яті, з неушкодженою шкіркою плоди. Я намагаюся брати для такої консервації злегка недозрілі або стиглі, але дуже щільні абрикоси. Якщо абрикоси ще зеленуваті, то під час варіння компоту вони «дійдуть». Щільні стиглі абрикоси залишаться цілими. А ось переспілі плоди розваряться, і компот матиме непривабливий вигляд. Абрикоси добре промиваємо під проточною водою. Особливо ретельно промиваємо місця кріплення плодоніжки.

Яблука для цього компоту краще брати солодких сортів. Яблука добре промиваємо під проточною холодною водою, розрізаємо на чотири частини і видаляємо серцевину.

Лимон ретельно промиваємо, видаляємо забруднення в порах. Нарізаємо лимон на колечка, якщо трапляються кісточки, то видаляємо їх.

Наступний крок – підготовка банок. Неодмінно стерилізуємо їх, щоб компот не зіпсувався. Стерилізувати банки можна в духовці або над парою.

І відразу ж в простерилізовані банки, поки вони гарячі, кладемо абрикоси, яблука і три колечка лимона.

Далі готуємо сироп для компоту. У каструлю наливаємо воду, доводимо її до кипіння, насипаємо цукор і варимо сироп 2 хвилини, до повного розчинення кристаликів.

Киплячим сиропом наповнюємо доверху банки з абрикосами, яблуками і кільцями лимона.

Банки відразу ж герметично закриваємо стерилізованими кришками.

Перевертаємо банки догори дном і накриваємо їх рушником або ковдрою.

Через 10-12 годин банки перевертаємо і переносимо на постійне місце зберігання. Зберігати такий компот бажано в темному місці, можна при кімнатній температурі.

Ось і все, на цьому наш абрикосовий компот з яблуками і лимоном на зиму готовий!

Смачного і вдалих заготовок!

Дякую, що готуєте разом зі мною!

Відео-рецепт:

Не забудьте поставити Лайк, та поділитись в соцмережах! Дякую!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал
Додати коментар