Картопляний хліб – просто дивовижна випічка! Смачний, довго зберігає свіжість та соковитість, ділюсь простим рецептом домашнього хліба

Особливість цього хліба в тому, що до тіста додається картопляне пюре. Такий хліб довго не черствіє, має тонку скоринку, вологий м’якуш і приємний смак запеченої картоплі. Домашній хліб порадує смаком, ароматом і зігріє душу.

Інгредієнти:

  • 500 г борошна
  • 250 г картопляного пюре
  • 100 мл молока
  • 100 мл води
  • 18 г пресованих дріжджів (або 6 г сухих)
  • 12 г солі

Приготування:

Тісто. Насамперед потрібно підготувати картопляне пюре. Готового пюре потрібно 250 г, сирої картоплі беру 350 г. Картоплю потрібно відварити, очистити та перетерти через сито. Остудити.

Можна використовувати і готове пюре, яке залишилося, наприклад, з вечері.

У миску для замішування тіста вливаю молоко та воду. У рідині розчиняю дріжджі.

Додаю 250 г готового картопляного пюре, пюре може бути ще тепле. Добре розмішую.

Всипаю сіль та борошно. Замішую тісто.

На перший погляд здасться, що борошна надто багато. Але картопляне тісто має бути крутим, тому що пюре віддаватиме вологу тісту під час вимішування.

*але якщо тісто не збирається в грудку, можна додати трохи води.

Тісто вимішую 20 хвилин, згодом воно стає м’якшим. Як і будь-яке дріжджове тісто, його можна замісити і в планетарному міксері, тоді 7-10 хвилин.

Готове тісто еластичне, гладке, можливо навіть трохи липке. Кладу його в миску змащену олією. Накриваю, залишаю для бродіння на 1 годину 15 хвилин.

Через 30 хвилин від початку бродіння тісто потрібно скласти. Або просто обім’яти.

Готове тісто викладаю на стіл присипаний борошном.

Тісто збираю до центру, накриваю мискою та залишаю відпочити на 10 хвилин.

Тепер формую круглу заготівлю, або овальну, за бажанням. Збираю краї та акуратно притискаю в центрі.

Перевертаю заготовку швом униз і підкачую.

Переношу на пергаментний папір. Якщо в папері не впевнені, можна його присипати борошном, щоб не прилипало тісто.

За допомогою паперу переношу заготовку в круглий кошик, або миску, яка підтримуватиме форму заготівлі під час вистоювання. Накриваю рушником, не плівкою. Залишаю підніматися на 45 хвилин.

* Хліб можна спекти також і у формі, або на деку.

Для випікання хліба я використовую чавунний казан, або каструлю, яку можна поставити в духовку. Об’ємом 5 л. Усередині казана, під час випічки створюється максимальна кількість пари, і хліб добре піднімається та розкривається, а скоринка буде тонка.

За 30 хвилин до випікання хліба, включаю духовку розігріватись до 230°С. У духовку ставлю казан з прочиненою кришкою, щоб він нагрівся.

Коли заготівля підніметься, лезом роблю розрізи, щоб хліб максимально розкрився під час випічки. Розрізи робити легко, тому що тісто зверху трохи підсохло (бо накривали рушником, а не плівкою).

За допомогою паперу акуратно переношу заготовку до гарячого казана. Накриваю кришкою. Забираю в духовку і при 230 ° С випікаю 30 хвилин. Знімаю кришку, знижую температуру до 200 ° С і печу ще 15 … 20 хвилин. До рум’яної скоринки.

За допомогою паперу переношу хліб на решітку і залишаю охолонути.

Ароматний, пишний хліб виходить! Тонка, хрумка скоринка, вологий м’якуш. Такий хліб довго не черствіє. Обов’язково спробуйте!

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал