Горіховий лікер “Ночіно”: горіхова настоянка на спирту – рецепт з фото

Щороку готую цю горіхову настоянку на спирту і завжди радію результату. Горіховий лікер “Ночіно” готується, а точніше настоюється і дозріває досить довго, тому його бажано готувати щороку. Про “Ночіно” написано багато, я не напишу нічого нового, але можу описати його цікавий смак.

Цей напій придуманий в Італії і горіхи для його приготування традиційно збирають в ніч з 24-го на 25 червня.

Він неймовірний. Смачний, трохи терпкий, в міру солодкий з яскравим, тягучим ароматом. Я точно можу сказати – такий лікер варто зробити хоч раз, а потім ви самі захочете повторити. Єдина проблема, настоювати настоянку доведеться рік, є варіанти, де його пробують раніше, але у мене в шафі є і трирічний лікер, і дворічний лікер і так, чим довше він стоїть, тим стає смачніше, ароматніше. Так що запасемося терпінням.

Інгредієнти:

  • Горіхи волоські зелені – 29 шт.
  • Спирт – 1 л.
  • Гвоздика – 6 шт.
  • Горіх мускатний мелений – 2 ч.л.
  • Цедра лимонна – 1 ч.л.
  • Цукор – 500 г.
  • Вода – 300 г.

Приготування:

Горіхи ретельно промиємо і розріжемо їх на половинки або на чотири частини. Працювати з горіхами потрібно в рукавичках, горіхи фарбують все.

Мускатний горіх подрібнюємо будь-яким зручним способом. Я перетираю через дрібну тертку.

З великого лимона знімаємо цедру.

Горіхи укладаємо в дволітрову банку, додаємо мускатний горіх, гвоздику, цедру лимона. Далі, коли ви спробуєте свій лікер, склад спецій і прянощів поміняєте на свій смак, там дуже багато варіантів. Додають і кавові зерна, цедру апельсина, корицю, ваніль, каву, а мене влаштував мій склад прянощів.

Заливаємо горіхи спиртом, банку закриваємо тугою кришкою і прибираємо лікер на сонячне місце. На сонці настоюємо лікер два місяці, та й це тільки початок. Іноді банку з лікером струшуємо. Спирт можна брати і 96 %, і 70 %, якщо візьмемо 96 % спирт, то потім доведеться трохи підкоригувати цукровий сироп. У мене спирт 70 % і рецепт даний на нього.

Поки лікер настоюється він буде темніти, так і повинно бути.

Через два місяці лікер потрібно процідити, я для цього беру білу тканину і ситце. Можна профільтрувати напій більш розумним способом, але мені вистачає процідити і так.

Лікер переливаємо в трилітрову банку, густі залишки спецій віджимаємо в напій.

З цукру і води готуємо найпростіший сироп, остуджуємо і додаємо його в лікер. Розливаємо лікер по пляшках, прибираємо в шафу або комору і забуваємо про нього на рік. Мінімально коли його можна пробувати це через півроку, але через рік він стає в рази смачніше, так що краще чекати.

На горіхах, які залишилися після лікеру можна приготувати портвейн або вермут, я не робила, але хочу спробувати.

Це міцний напій, але коли його пробуєш, він настільки м’який, що не відчувається нічого крім чудесного смаку, а взагалі на основі “Ночіно” готують коктейлі та ін. Навіть якщо ви не вживаєте міцні напої, такий лікер можна використовувати для просочення коржів, замочуванні сухофруктів.

Лікер чудовий, якщо вистачить терпіння витримати частину напою хоча б два роки, потім його вже хочеться нюхати як дорогі духи, я ручаюсь!

Приємних експериментів!

Бажаю всім смачного життя!

Не забудьте поставити Лайк, та поділитись в соцмережах! Дякую!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал