Аджика на зиму для довгого зберігання без холодильника: рецепт зі стерилізацією

Аджика на зиму зі стерилізацією! Таку аджику я щороку консервую на зиму. Цим рецептом наша сім’я користується вже більше сорока років і я віддаю перевагу саме йому в порівнянні з усіма іншими рецептами. Зберігати аджику можна в теплому приміщенні. Стерилізую я її по повній програмі і не переживаю, що з баночками може щось трапиться без холодильника.

Аджика на зиму для довгого зберігання без холодильника: рецепт зі стерилізацією

Інгредієнти на 2 л готової аджики:

  • Помідори – 1 кг 200 гр
  • Болгарський перець – 600 гр
  • Перець Чилі – 1 шт. (великий)
  • Кінза – 100 гр
  • Часник – 50 гр
  • Томатна паста – 280 гр
  • Цукор – 1 ст.л. з невеликою гіркою
  • Сіль – 1 ст.л. з невеликою гіркою
  • Хмелі-сунелі – 1 ч.л.
  • Олія – 100 мл
  • Оцет 9 % – 2,5 ст.л.

Як приготувати:

Як відомо, аджика буває дуже різна. Мій варіант буде на основі помідорів і болгарського перцю. Але я додаю до складу один простий інгредієнт, від якого аджика стає більш насиченою і за смаком, і за кольором. Але про це трохи пізніше. А зараз почну з головного.

Помідори нарізати невеликими шматочками і розмолоти в блендері або пару раз прокрутити через м’ясорубку, щоб отримати однорідне пюре. Помідори для аджики повинні бути ідеально стиглими і м’ясистими.

Точно таким же чином перемолоти болгарський перець і гострий перець чилі. Болгарський перець потрібно вибирати теж самий зрілий, найчервоніший і самий м’ясистий.

Перця чилі можна використовувати таку кількість, яку захочеться. Я роблю аджику помірної гостроти, тому видаляю з нього насіння.

Прокручені помідори і перці перелити в велику каструлю і додати до них томатну пасту. Це той самий інгредієнт, який я обов’язково використовую для отримання найбільш насиченого смаку і кольору аджики. Хтось може порахувати це зайвим, але я на протязі багатьох років переконуюся саме в цьому і дуже раджу спробувати зробити так.

Влити олію і все перемішати.

Далі поставити каструлю на вогонь, дати суміші закипіти і проварити на середньому вогні 10 хвилин. Після цього додати цукор.

Додати сіль.

І хмелі-сунелі. Від цієї приправи аджика “заграє” ще яскравіше.

І, звичайно ж, влити оцет. Це обов’язково.

Відразу викласти в аджику заздалегідь надавлений часник.

І, природно, без зелені тут не обійтися. Я додаю в аджику кінзу.

Все перемішати і проварити аджику ще 1 хвилину. На цьому процес приготування самої аджики закінчений. Можна її остудити і відразу ж їсти. Зберігати в такому варіанті її можна просто в холодильнику. Але якщо потрібно підготувати її до довгого зимового зберігання в теплому приміщенні, то тоді її потрібно закатати в банки.

Баночки з кришками обов’язково добре вимити і простерилізувати. Я зазвичай це роблю або стандартним способом над парою, або в мікрохвильовці. Простерилізовані банки наповнити гарячою аджикою і закрити кришками. Якщо кришки без різьби, то просто накрити ними банки, а вже закрутити після подальшої стерилізації.

Поставити наповнені банки в каструлю, дно якої застелено рушником, наповнити водою по плечики і поставити на вогонь. Стерилізувати банки не менше 20 хвилин.

Після цього ще раз підкрутити кришки або закатати машинкою, перевернути, накрити ковдрою і тримати так до повного охолодження.

Ось така красива аджика у мене виходить. Подавати до столу її можна і відразу, але самий смак вона вона добирає день на другий-третій. Це дуже смачно. Рекомендую спробувати так приготувати.

Смачного!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал