15 простих рецептів квасу з цикорію в домашніх умовах

З цикорію роблять різні напої: запарюють його з порошку, готують з молоком замість кави, варять лікувальні відвари. А ще з цикорію готують дуже смачний квас, який чудово бадьорить та освіжає у спеку, а заразом – знижує апетит при схудненні. Ділимося найкращими рецептами!

1. Квас із цикорію на 5 літрів

Найкращий спосіб приготувати квас відразу із запасом.

Тобі знадобиться: 5 л води, 400 г цукру, 2 ст.л. цикорію, 1 ч.л. лимонної кислоти, 1,5 ч. л. сухих дріжджів.

Приготування: Змішай воду, цукор, цикорій та лимонну кислоту. Доведи до кипіння, зніми з вогню, охолоди до кімнатної температури і додай дріжджі. Ретельно все перемішай і залиш квас у теплі на 3-4 години.

2. Квас з цикорію «як з бочки»

Той самий, наче з дитинства! Для любителів більш насиченого смаку.

Тобі знадобиться: 5 л води, 300 г цукру, 0,5 ч. л. лимонної кислоти, 3 ст.л. цикорію, 10 г сухих дріжджів.

Приготування: Змішай половину води та всі сухі інгредієнти. Поступово додай решту води, продовжуючи перемішувати. Залиш квас у спекотному місці, наприклад – на сонці, години на 3.

3. Лимонний квас із цикорію

Для більш насиченого смаку сюди додається лимон та лимонна кислота.

Тобі знадобиться: 5 л води, 1/2 лимона, 1 ч.л. лимонної кислоти, 1,5 ст.л. цикорію, 50 г пресованих дріжджів, 300 г цукру.

Приготування: Змішай воду, цукор, дріжджі та лимонну кислоту до розчинення. Відіжми туди ж половинку лимона, загорни в марлю і опусти у воду. Залиш квас настоятися у теплі на пару годин.

4. Швидкий квас із цикорію

Зроби такий квас уранці, і вже вдень можеш пити.

Тобі знадобиться: 5 л води, 3 ст.л. цикорію, 300 г цукру, 1,5 ч.л. сухих дріжджів, 0,5 ч. л. лимонної кислоти.

Приготування: Трохи підігрій літр води, додай всі сухі інгредієнти і залиш настоюватись до пінки. Змішай з рештою водою і залиш квас у теплі на пару годин.

5. Квас із цикорію без кип’ятіння

Мінімум зусиль і при цьому абсолютно без шкоди для результату.

Тобі знадобиться: 5 л води, 4 ст.л. цикорію, 300 г цукру, 1 ч.л. сухих дріжджів, 1 ч. л. лимонного соку.

Приготування: Змішай літр води з іншими інгредієнтами, і залиш на півгодини. Долий решту води і залиш квас у теплі ще на кілька годин.

6. Квас із цикорію з сухими дріжджами

Головний секрет приготування цього квасу – правильно дотримані пропорції.

Тобі знадобиться: 4,5 л води, 450 г цукру, 1 ч. л. лимонної кислоти, 2 ст.л. цикорію, 1,5 ч.л. сухих дріжджів.

Приготування: Доведи воду до кипіння. Додай цукор і провари до його розчинення. Вимкни вогонь, додай цикорій та перемішай. Коли заготівля охолоне до кімнатної температури, додай дріжджі та кислоту. Залиш квас у теплі на пару годин.

7. Квас із цикорію з родзинками

Тобі знадобиться: 3 л води, 5 г сухих дріжджів, 2 ст. цикорію, 1 жменю родзинок, 1 стакан цукру, 1 лимон, 5 гілочок м’яти.

Приготування: Змішай воду, цикорій та цукор, закип’яти та зніми з вогню. Наріж лимон і м’яту, загорни в мішечок з марлі і відправ туди ж у каструлю. Залиш все на 1 годину остигати, а потім додай дріжджі та родзинки. Залиш квас ще на 4-5 годин у теплі.

8. Квас із цикорію з медом

За бажанням можеш додати жменю родзинок або трохи м’яти.

Тобі знадобиться: 1 л води, 0,5 ч. л. сухих дріжджів, 15 г меду, 1 ст.л. лимонного соку, 1 ст.л. цикорію, 0,5 ч.л. цукру.

Приготування: Нагрій воду, додай мед з цикорієм, і провари до однорідності. Охолоди все до кімнатної температури, додай решту інгредієнтів і залиш квас настоюватися на 4 години в теплі.

9. Квас із цикорію з пресованими дріжджами

При купівлі живих дріжджів обов’язково звертай увагу на термін придатності.

Тобі знадобиться: 5 л води, 500 г цукру, 10 г лимонної кислоти, 2 ст.л. цикорію, 50 г пресованих дріжджів.

Приготування: Візьми 1 л води та додай туди цикорій із цукром. Провар сироп 20 хвилин до загустіння. Додай лимонну кислоту, воду і дріжджі, що залишилися, все перемішай і залиш в теплі на пару годин.

10. Квас із цикорію з м’ятою

Нереально ароматний і освіжаючий квас.

Тобі знадобиться: 5 л води, 400 г цукру, 1 пучок м’яти, 5 ст.л. цикорію, 1 ч.л. лимонної кислоти, 1,5 ч. л. сухих дріжджів.

Приготування: Змішай трохи води, дріжджі та ложку цукру, і залиш до появи бульбашок. Решту води змішай з інгредієнтами, що залишилися, і виклади туди м’яту прямо пучком. Доведи суміш до кипіння, охолоди, додай дріжджі та залиш у теплі на пару годин.

11. Квас з цикорію та кави

Не тільки освіжає, а ще й подвійно бадьорить!

Тобі знадобиться: 2,5 л води, 80 г цукру, 5 г сухих дріжджів, 1 ст.л. розчинної кави, 3 ст.л. цикорію.

Приготування: У киплячій воді розчини цукор, каву та цикорій. Дай суміші охолонути до кімнатної температури, додай дріжджі та перемішай. Залиш квас настоюватися на 5 годин у теплі.

12. Квас з цикорію та житнього хліба

Обов’язково потрібен житній хліб, тому що з нього виходить найвдаліша закваска.

Тобі знадобиться: 4 л води, 1 склянка цукру, 3 ст.л. цикорію, 1 жменя родзинок, 5 скибочок житнього хліба.

Приготування: Залий хліб одним літром води, додай 2 ст.л. цукру і залиш закваску в теплі на 2 дні. Проціди її і змішай з водою, що залишилася. Додай решту інгредієнтів, ретельно перемішай і залиш квас ще на добу.

13. Квас з цикорію та солоду

Спробуй міняти пропорції солоду та цикорію на свій смак.

Тобі знадобиться: 2,5 л води, 80 г цукру, 5 г сухих дріжджів, 40 г житнього солоду, 40 г цикорію.

Приготування: Доведи воду до кипіння. Додай солод, цукор та цикорій, і ретельно перемішай. Залиш суміш остигати. Відлий 100 мл теплої заготовки, розчини в ній дріжджі та залиш на 10 хвилин. Знову змішай все разом, і дай квасу настоятися 3-4 години.

14. Квас із цикорію з лимоном

Для цього рецепту квасу потрібен свіжий лимон.

Тобі знадобиться: 5 л води, 1 лимон, 300 г цукру, 1,5 ст.л. цикорію, 1 ст.л. сухих дріжджів.

Приготування: Трохи нагрій воду. Подрібни лимон зі шкіркою, загорни в марлю і відправ у ту ж каструлю. Додай решту інгредієнтів, перемішай і залиши квас на 2-3 години на сонці, а потім проціди.

15. Квас із цикорію з чорносливом

Для тих хто не боїться пробувати нові рецепти!

Тобі знадобиться: 3 л води, 3 ст.л. цикорію, 1 ч.л. сухих дріжджів, 1 жменя чорносливу, 1 склянка цукру, 1 ч.л. лимонної кислоти.

Приготування: Закип’яти воду з цукром та цикорієм. Додай чорнослив і залиш остигати. Коли заготівля стане кімнатної температури, додай дріжджі та лимонну кислоту. Залиш квас у теплі ще на 3-4 години.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал