Ферментовані овочі – це огірки квашені зі смородиною. Червона або біла смородина додасть різку кислинку солінню, огірочки виходять смачними, а як хрустять! Зберігайте рецепт – корисної заготовки на зиму!
Час приготування: 20 хвилин, час готовності 35-40 днів
Кількість: 2 кг
Інгредієнти:
- 2 кг дрібних огірків;
- 150 г червоної або білої смородини;
- 1 головка часнику;
- 2 стручка гострого перцю;
- 25 г солі;
- букет з хрону і кропу;
- перець, гірчиця, кмин;
- фільтрована вода.
Як приготувати огірки квашені зі смородиною
Крок 1:
Дрібні огірочки замочуємо в холодній воді на кілька годин.
Крок 2:
Набір з листя хрону зі стрілками часнику, гілкою смородини або дуба, парасольками кропу збирається в городі самостійно або купується на ринку у милих бабусь, в сезон заготовок це обов’язковий аксесуар овочевих рядів.
Великий лист хрону, листя смородини, і гілки кропу ошпарюємо окропом, нарізаємо дрібно. Часник чистимо, розрізаємо часточки навпіл. На дно великої банки кладемо жменю нарізаної зелені, трохи часнику і стручок гіркого перцю.
Крок 3:
Закидаємо в банку дрібні огірки.
Крок 4:
Огірки пересипаємо смородиною і нарізаною зеленню.
Крок 5:
Банку наповнюємо до верху, вливаємо воду. Воду зливаємо в каструлю.
Крок 6:
Додаємо в каструлю з водою сіль, по чайній ложці коріандру, зерен гірчиці, чорного перцю і кмину. Нагріваємо до кипіння, кип’ятимо кілька хвилин, щоб спеції віддали розсолу аромати.
Крок 7:
Остуджуємо розсіл до кімнатної температури і вливаємо в банку. Огірки повинні потонути в розсолі, зверху раджу покласти цілий листок смородини або хрону. Якщо овочі будуть стирчати без розсолу – запліснявіють.
Крок 8:
На 7 днів залишаємо огірки при кімнатній температурі. Дня через три розсіл помутніє – починається ферментація. Якщо в будинку не дуже жарко, а оптимальна температура 21-23 градуса, то тижня в теплі досить. Далі переносимо огірки в прохолодне темне місце (підвал або в холодильник). Через 30-40 днів квашені огірки зі смородиною будуть готові.