Як я готую домашній сир – простий перевірений рецепт

Я часто готую домашній сир. І для їжі, і для приготування будь-яких смачненького. Ділюся своїм способом приготування.

Для отримання сиру потрібно:

  • Молоко – 2 л

Молоко повинно бути з малим терміном придатності (до 5 днів). А ще краще з-під корівки, натуральне і без всяких добавок.

спосіб приготування сиру
спосіб приготування сиру

У мене було тільки таке, покупне. Воно дуже приємне на смак. Зберігається всього-нічого. І до того ж, швидко скисає.

Я залишила пакети з напоєм з вечора на столі в кухні. У квартирі тепло, так що до ранку була готова прекрасне кисле молоко.

Щоб прискорити процес скисання, можна в молоко додати одну столову ложку сметани або кефіру, скислого молока.

Виливаю скисле молоко в каструлю. Ставлю на середній вогонь. Потрібно дочекатися нагріву рідини до 70 ° С. На це піде близько 20 хвилин.

Поступово маса буде ділитись на сироватку і сирні кульки, які піднімаються вгору.

За весь час приготування один-два рази повільно помішую, щоб всі вони прогрілися, але в той же час не порушилась шаруватість.

Перевірити температуру прогріву можна спеціальним кухонним градусником, а якщо його немає, то доторкнувшись до каструлі руками. Бока ємності повинні бути такими гарячими, що руки довго не протримаєшся. І до того ж біла маса почне осідати.

Знімаю каструлю з вогню і залишаю остигати.

Дуршлаг ставлю на глибоку миску. Укладаю в нього чисту марлю, складену в два шари. Виливаю в нього весь вміст каструлі.

Сироватку я вилила назад в каструлю. Вона повинна бути зеленувато-прозора. Якщо все зроблено правильно, то вона може зберігається в холодильнику довго і не псуватися. Її я потім буду використовувати для приготування пирогів і пиріжків, оладків, хліба. І просто пити. Вона дуже корисна для організму.

Сир я ще потримала в друшляку, поки ще в ньому надлишок рідини. Періодично піднімаю краї марлі, щоб маса своєю вагою видаляла сироватку. Для любителів вологого продукту на цьому можна зупинитися.

Ну, а якщо Ви хочете, щоб маса вийшла густіше, то можна її покласти під прес або, як це зробила я, зав’язати і підвісити над ємністю. Я залишила так на 2 години. Для більш сухого варіанту можна і більше, до 10-12 годин.

Готовий сир витягаю з марлі і викладаю в миску. Він вийшов в міру вологим, зернистим, не кислим і дуже смачним. З двох літрів молока у мене вийшло приблизно 300-350 г сиру.

Його можна використовувати і для приготування страв, а можна покласти в тарілку, додати сметану і свіжі або заморожені ягоди.

А потім, смакуючи, з величезним задоволенням з’їсти цю красу на сніданок. Вийшло дуже смачно, красиво, поживно і корисно.

Я розділила масу на дві частини. Одну для їжі, а з другої приготувала сирники. Так що, це непогано, зробити свій, домашній сирок.

Готувати його не займає багато часу. Він смачніше покупного, і за ціною вигідніше. До того ж можна приготувати кілька страв. Адже його можна використовувати і в якості начинки для млинців, пиріжків і вареників.

А ви робите домашній сир? Яким способом? Напишіть в коментарях.

Якщо вам сподобався такий простий спосіб приготування сиру, натисніть “Подобається”. Мені буде дуже приємно!

Смачного!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал