Овочева заправка на зиму: 3 рецепти, які завжди виручають

Три рецепти на зиму овочевої заправки: завжди мене рятують, коли варю суп або борщ, і в магазин бігати більше не потрібно! Виходять дуже смачними і наваристими, рекомендую!

У мене є три перевірені рецепти овочевої заправки. Часто заготовляю всі три, іноді варіюю і роблю щось одне. Взимку зварити суп або борщ, або приготувати другу страву – вже без проблем!Овочева заправка на зиму: 3 рецепти, які завжди виручають

Борщова заправка на зиму без буряка

Борщова заправка на зиму без буряка

Таку заправку я закриваю в банки та використовую для приготування борщу. Називаю її просто – борщова заправка. Але зразу кажу, що саме ця заправка без бурячка, дуже класно підійде для тих, хто його не любить, або має алергію, з бурячком в мене на сайті вже є, кому цікаво – пишіть дам посилання! Зазвичай я беру банки по 0,7 літра. Вміст однієї банки вистачає на 3-х літрову каструлю борщу. Залишається тільки нарізати картоплю і нашаткувати капусту. І перша страва готова!

Інгредієнти:

  • помідори 4 кг
  • болгарський перець 3 кг
  • морква 1 кг
  • цибуля 0,5 кг
  • зелень кропу або петрушки пучок (50 грам приблизно або якомога більше)
  • часник 2-3 голівки
  • гострий перець 1 шт
  • кухонна сіль 1 ст. ложка (приблизно 30 грам на кожний літр овочевої маси)

Приготування:

  1. Нарізаю шматочками помідори, видаливши в них зелену серцевину. Помідори можна перекрутити на м’ясорубці або блендері і перекласти томат в каструлю. Або просто скласти нарізані томати в каструлю (у процесі тушіння овочів томати розм’якнуть і дадуть досить багато рідини).
  2. Потім ріжу болгарський перець довгими смужками (перець можна різати так, як вам подобається). Відправляю до помідорів. Перець також за бажання можна подрібнити в кухонному комбайні, пропустити через м’ясорубку або перекрутити в блендері. Все на ваше бажання.
  3. Далі до овочів перекладаю нашатковану моркву, дрібно нарізану цибулю, часник (часник можна видавити через часнику) та гіркий перець (у якого видаляю все насіння).
  4. Зелень додаю до овочів наприкінці.
  5. Всі овочі складаються в каструлю об’ємом не менше ніж 5,5-6 літрів. Овочева маса доводиться до кипіння (бажано іноді добре перемішувати овочі, щоб вони не пригоріли). Після чого додається кухонна сіль із розрахунку 1 ст. ложка (30 грам) на 1 літр маси. У мене виходить близько 6 літрів овочевої заправки, тому я кладу 6 ст. ложок солі.
  6. Овочі повинні прокипіти на невеликому вогні приблизно годину. За цей час рідина (а її на початку варіння утворюється дуже багато) добре википить. І заправка стане досить густою.
  7. Розкладаємо гарячу овочеву масу по чистих, простерилізованих банках та закриваємо кришками. Залишаємо банки до повного остигання під пледом або ковдрою. Виходить 7-8 баночок по 0,7 літра.
  8. Через добу банки з борщової заправкою можна перенести до приміщення, призначене для зберігання консервації. Хоча у квартирі ця консервація теж зберігається чудово.

Борщова заправка на зиму без буряка

Овочева приправа на зиму “Універсальна 9”

Овочева приправа на зиму “Універсальна”

Це мій авторський рецепт овочевої заправки для перших та других страв. Готую із овочів, яких беру по 9 штук. Усіх, крім гіркого перцю.

Інгредієнти для універсальної овочевої заправки:

  • червоні стиглі помідори 9 шт.
  • болгарський перець (бажано червоного кольору) 9 шт.
  • цибуля 9 шт.
  • гіркий перець 1 шт.
  • цукор 150 гр. (орієнтуйтеся на свій смак, можна зменшити або збільшити кількість цукру)
  • сіль 30 гр. (також регулюйте кількість на свій смак)
  • суха гірчиця 1 ч. ложка
  • чорний мелений перець 1 ч. ложка
  • 6% яблучний оцет – 75 мл.

Приготування:

  1. Овочі добре миємо, нарізаємо шматочками та подрібнюємо будь-яким способом. Повинна вийти густа ароматна овочева маса яскраво-червоного кольору.
  2. Перекладаємо овочеву масу в каструлю та ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння. Як закипить, всипаємо сіль, цукор та спеції. Добре перемішуємо і залишаємо на вогні томитись 40-45 хвилин.
  3. На початку варіння виходить близько 2,5 літра заправки. За час томління на вогні заправка зменшиться в обсязі в два рази приблизно. Тепер вливаємо 75 мл 6% яблучного оцту. Добре перемішуємо, залишає проварити ще 5 хвилин. І розкладаємо заправку по стерилізованих банках. Закриваємо кришками.
  4. Для цієї приправи я беру банки по 0,4 – 0,5 літра. Великий обсяг тут не потрібен, як на мене.
  5. Як завжди, банки можна накрити чимось теплим і залишити до повного остигання.
  6. Ця овочева заправка має яскраво виражений цибульний смак. На мій погляд, вона ідеально підходить для приготування борщу з кислої капусти, розсольника, солянки. Її також можна додавати до других страв з червоного м’яса.

Овочева заправка з кабачком

Овочева заправка з кабачком

Ця овочева заправка також свого роду мій авторський рецепт. До її складу входить кабачок. Не дивуйтесь!

Кабачок дуже гармонійно “вписується” у багато інгредієнтів зі складу цієї заправки. Має своєрідну текстуру. Сам по собі кабачок має солодкуватий смак. У поєднанні з помідорами, цибулею, перцем та морквою у кабачка з’являються нові смакові відтінки, що мені дуже подобається.

Інгредієнти (вага вже в очищеному вигляді):

  • помідори 1,4 кг
  • перці 0,7 кг
  • цибуля 0,7 кг
  • морква 1,4 г
  • кабачок 0,7 кг
  • сіль 1 ст. ложка на кожен літр заправки (виходить близько 100 гр.)
  • цукор – 1 ст. ложка на кожний літр (теж близько 100 гр.)

Приготування:

  1. Сіль та цукор можна не використовувати у цій заправці – ці спеції за бажанням.
  2. Всі овочі я нарізаю (помідори, перці, цибулю) і натираю на тертці (кабачок та моркву). Складаю в таз, щоб було зручно перемішувати.
  3. Зазвичай цю овочеву заправку закриваю під кришки, а також розкладаю по пакетах і заморожую. Подрібнені овочі чудово переносять заморожування, а взимку залишається дістати пакетик з морозилки для приготування якоїсь страви.
  4. Сіль та цукор при заморожуванні цієї заправки я не додаю. Просто розкладаю підготовлені нарізані та натерті овочі по пакетах потрібного розміру. Зазвичай беру пакети на 1 чи 1,5 літра.
  5. Якщо закривати цю овочеву заправку на зиму, до овочів потрібно додати сіль і цукор і добре перемішати. При додаванні солі та цукру починає утворюватися сік від овочів.
  6. Каструлю з овочевою заправкою слід поставити на вогонь, довести до кипіння. З моменту закипання варити 30 хвилин. Цього часу достатньо, щоб овочі добре прогрілися та проварилися.
  7. Гарячу овочеву суміш розкладіть по підготовлених банках і закрийте кришками. Банки повинні бути ретельно вимиті та простерилізовані. Кришки також слід потримати у киплячій воді 2-3 хвилини.
  8. Із загальної кількості овочів вийшло три баночки по 0,7 літра та чотири пакети з овочевою сумішшю для заморозки (вага пакета близько 350 грам).
  9. Взимку, маючи під рукою баночку ароматної овочевої заправки або пакетик із замороженими овочами – відчуваю себе господинькою!

А ви заготовляєте овочеву заправку на зиму? Поділіться у коментарях, які овочі для цього використовуєте.

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал