Безперечний плюс даного варення – простота приготування: нічого складного, і виходить завжди. Якихось неприємних сюрпризів не трапляється ніколи!
Відразу попрошу не плутати це варення-десерт з яблучним пюре “Ніженка”, в якому протерті яблука поєднуються з готовим згущеним молоком. Це зовсім інше! І за смаком, і за способом приготування.
У цьому рецепті яблука уварюються у розливному молоці. І виходить таке густе повидло, що за кольором і смаком нагадує варене згущене молоко з чудовим яблучним наповнювачем. Або фруктовий м’який ірис – це навіть важко передати словами, це потрібно спробувати!
Важливі лише два моменти. Молоко має бути натуральним! Якщо є молоко від власної корівки – краще не вигадаєш, а якщо купувати в магазині, то тільки в пакетах з коротким терміном придатності. Тетрапаки з довгим терміном зберігання чи молоко, відновлене із сухого, боюся, не підійдуть!
І ще потрібна каструля, до якої варення не прилипає але прилипає, але не дуже.
Я дам розкладку продуктів на 2 літри готової “згущенки”. А спробувавши, ви вже самі вирішите, скільки вам потрібно зварити її цього сезону. У нас таке “згущене молоко” розходиться швидше за всіх інших солодких заготовок з яблук. Можна її намазувати на шматочок батона, можна прошаровувати торти, можна змащувати млинці та оладки, а можна робити, як я, їсти її просто ложку за ложкою з гарячим чаєм чи кавою. Повірте – райська насолода! Ну все перейдемо до приготування краще!
Інгредієнти:
- Яблука 1 кг 700 г (це вже в очищеному вигляді, без серцевини)
- Цукор 1 кг
- Молоко 1 літр
- Сода 1/3 ч. л.
Приготування:
Яблука звільняємо від серцевини, нарізаємо дрібними шматочками. Відразу пересипаємо цукром і даємо трохи постояти, щоб виділився сік. Можна і на ніч залишити, якщо взялися за приготування пізно. Але, по суті, нам потрібно лише трохи соку, щоби не підливати воду під час нагрівання.
Нагріваємо яблука, помішуючи до повного розчинення цукру.
Тепер уварюємо яблука у власному сиропі до м’якості, приблизно 30-40 хвилин.
Коли яблука легко розламуватимуться ложкою, всипаємо соду. Вона відразу почне шипіти і пінитися.
Розмішуємо.
Потім вливаємо молоко.
Воно просто на очах почне згортатися. Не треба лякатися: так і має бути!
Доводимо до кипіння і деякий час кип’ятимо на сильному вогні.
Коли відчується, що яблука починають прилипати до дна каструлі, зменшуємо вогонь до мінімального і яблука уварюємо до того, що вони почнуть розсипатися, а рідина майже повністю википить. Іноді помішуємо, щоб яблука не осіли на дно і не прилипли.
Коли в каструлі утворюється густа пюреподібна маса, відключаємо вогонь. Грудочки від молока можуть розчинитися не повністю. Це не страшно! Залежить від якості молока: іноді розчиняються повністю, іноді залишаються.
“Згущене молоко” пробиваємо блендером до гладкої однорідної маси без грудочок.
Накриваємо каструлю кришкою (пюре дуже “плюється”), прогріваємо до закипання (булькає та хлюпає).
Відключаємо вогонь, акуратно знімаємо кришку і розливаємо яблучне “згущене молоко” по стерильних банках. Закручуємо звичним способом.
Кольором і консистенцією варення справді нагадує варене згущене молоко!
Обов’язково залиште хоча б маленьку креманочку “згущеного молока”, щоб спробувати. Добре охолодіть його в холодильнику. Найбільш яскраво виражений смак – саме у охолодженого “згущеного молока”.
Ну, а взимку воно особливо смачне!
Дякую всім, хто заглянув на мою сторінку! Чекаю на ваші коментарі, відгуки, поради та доповнення! Буду дуже рада вашим “вподобайкам” та підписці!
Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!