Чим підживити цибулю на стадії появи перших пір’їнок?

Перше підживлення – основна; можна сказати, найважливіша. А все тому, що вона «править бал», налаштовуючи рослини на активний ріст і розвиток, щоб потім вони, коли настане час, перебудувалися на формування повноцінних дієздатних цибулин.

Коли вносити перше підживлення?

Якщо ви на травневі свята вже встигли посадити сівок в грядки, то напевно вже зараз, або, в крайньому випадку, через пару-трійку днів, ви помилуєтеся на ніжні зелені пір’ячки. Саме цей час, коли на кожній рослині красується по 2 – 4 листочка, доцільно ввести перше підживлення – ці терміни будуть найоптимальнішими.

Чим підживити?

Наведу вам найпопулярніші рецепти підживлення для цибульки, які вводяться вперше в сезоні:

1. Розчиніть бутилку (40 мл) нашатирного спирту в 10 літрах води і обприскати цибулю з пульверизатора (Як варіант – полийте з лійки) по листочках.

Нашатир – відоме джерело легкозасвоюваного азоту, рослини прекрасно відгукуються на внесення спирту. До речі, і не тільки цибуля, але і часник з полуницею.

2. 100 грам свіжих (30 грам сухих) дріжджів розчинити у відрі води, додати туди жменю деревної золи і 50 грам цукру.

Така ось заряджена бовтанка відмінно покращує якісний склад грунту, куди посаджена цибуля, даруючи харчування корисним мікроорганізмам, що мешкають в землі. А ще дріжджі допомагають цибулі формувати стійкий імунітет проти грибкових інфекцій.

3. Настій деревної золи – старий, як світ, але дуже ефективний спосіб підживити зростаючі цибулини.

«Заваріть» пару склянок золи у відрі окропу, і настоювайте дві доби. Процідити і полийте цибулю. Зола – джерело корисних елементів, які дуже легко засвоюються.

4. Не забороняється в перший раз в сезоні внести азотовмісні добрива – наприклад, підживити цибулю органікою. Так, культура добре відгукується на внесення настоїв коров’яка або курячого посліду.

  1. Гній: на 1 частину гною беремо 10 частин води, настоюємо тиждень. Одержаний концентрат розбавляємо водою в співвідношенні 1:5 і поливаємо цибулю, як зазвичай.
  2. Курячий послід використовуємо за тим же принципом, тільки концентрація буде нижче: на 1 частину посліду візьміть 20 частин води. Настоювати також, тиждень, а після розбавляємо 1:15.

Успіхів!

Оцініть статтю
Українська ґаздиня - жіночий інтернет-журнал